چگونه با وجود کرونا ایمن سفر کنیم؟

به گزارش زنگ قلاب بافی، در این مطلب می خوانیم که چگونه می توانیم در فصل تابستان و با وجود کرونا همچنان ایمن سفر کنیم.

چگونه با وجود کرونا ایمن سفر کنیم؟

به گزارش خبرنگاران، با افزایش واکسیناسیون و کاهش اندازه عفونت مسافرت ها نسبت به سال گذشته بسیار امن تر است. اما آیا اکنون که واکسن های کووید 19 فرایند شیوع بیماری را تغییر داده اند ، هنوز مسافرت خطرناک است؟

اگر واکسیناسیون کامل شده باشید و مسافرت کنید ریسک زیادی نمی کنید اماهنوز هم باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید که بسیار متفاوت تر از گذشته است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اخیراً راهنمای خود را در خصوص این موضوع به روز نموده و بیان نموده است افرادی که از دو هفته قبل از سفر به طور کامل واکسینه شده اند می توانند با خیال راحت سفر نمایند.

اما اگر کاملاً واکسینه نشده اید یا مانند بچه ها زیر 12 سال در حال حاضر واجد شرایط واکسن کووید 19نیستید همان احتیاط های تابستان گذشته را اعمال کنید.

10 نکته که اگر به آنها عمل کنید می توانید به راحتی به مسافرت و مهمانی بروید.

1. نرخ کووید 19 را در جایی که زندگی می کنید بدانید.

حتی اگر واکسینه شده باشید، ارزیابی سطح بیماری در جامعه همچنان مهم است. اگر مبتلایان زیاد باشند، شما بیشتر در معرض خطر ابتلا قرار می گیرید.

اگر در حال سفر با هواپیما، قطار یا اتوبوس از مکانی هستید که افراد زیادی مبتلا به کووید 19هستند ، احتمال اینکه یک مسافر در نزدیکی شما به این بیماری مبتلا باشد بیشتر خواهد بود.

اگر همه افراد در مهمانی و سفر شما واکسینه نشوند، این مسئله نگران نماینده است.

2. نرخ کووید 19 را در مقصد خود ارزیابی کنید.

اندازه شیوع بیماری در مقصد شما هم عاملی است که باید در نظر بگیرید. اگر به مکانی می روید که ابتلا به کووید 19 زیاد است، احتمال بیماری شما در آنجا افزایش می یابد حتی اگر واکسینه شده باشید.

3. شرایط واکسیناسیون و شرایط سلامتی خود را در نظر بگیرید.

پرواز با هواپیما یا رفتن به یک مکان شلوغ با بسیاری دیگر از مسافران ممکن است خطرناک باشد. اما رانندگی به یک مکان جداگانه برای تعطیلات می تواند اشکالی نداشته باشد.

4. به تست کووید 19 قبل از سفر خود فکر کنید.

اگر شما یا کسانی که با آنها سفر می کنید واکسینه نشده اید در روزهای قبل از سفر در تست کووید 19شرکت کنید. گرفتن نتیجه منفی احتمالات راکاهش می دهد.

بعضی از مقاصد بین المللی قبل از مراجعه به تست احتیاج دارند حتی اگر واکسن زده باشید.

همه افراد پس از سفرهای بین المللی و بعد از بازگشت به کشورشان باید تست منفی خود را نشان دهند.

5. درباره نحوه سفر خود تصمیم بگیرید.

برای هر کسی که واکسینه نشده باشد ، کارشناسان رانندگی با وسیله نقلیه شخصی را ایمن ترین وسیله حمل و نقل می دانند ، خصوصاً اگر بتوان در یک روز به مقصد رسید ، زیرا این امر ارتباط با افراد دیگر را به اندازه قابل توجهی محدود می نماید.

پرواز هم می تواند نسبتاً ایمن باشد. هم اکنون ، شرکت های هواپیمایی از تمام مسافران خواهش می نمایند تا از ماسک در داخل هواپیما استفاده نمایند. اگر واکسینه نشده اید ، حتماً در حین پرواز تا آنجا که ممکن است روی جایگاه خود بمانید و تقریباً تمام مدت ماسک خود را روی صورت نگه دارید ، مخصوصاً وقتی که مسافران دیگر در این نزدیکی شما برای خوردن یا نوشیدن ماسک خود را برمی دارند.

سفر با اتوبوس احتیاج به هوشیاری بیشتری برای افراد واکسینه نشده دارد ، زیرا سیستم های تهویه اتوبوس ممکن است به خوبی سیستم های هواپیما نباشد.

6. وسواس نداشته باشید اما اتاق هتل خود را تمیز کنید.

اگر واکسینه شده باشید می توانید مثل همواره تعطیلات خود را بگذرانید. این بدان معناست که شما می توانید در صورت تمایل در یک اتاق معمولی هتل اقامت داشته باشید ، نه اینکه خودتان را فقط به خانه های اجاره ای منزوی محدود کنید.

اگر شخصی که در اتاق با شما می ماند واکسینه نشده است ، احتیاط ضروری است. این شامل مواردی مانند باز کردن پنجره ها برای تهویه بهتر است. زیرا ذرات ریز ویروسی به نام آئروسل که در هوا معلق هستند ، توانایی انتقال کووید 19 را دارند. این مسئله به ویژه هنگامی که برای اولین بار وارد می شوید یا بعد تمیز کاری بسیار مهم است.

7. خوردن غذا در رستوران های رو باز بسیار خوب است.

در تابستان سال گذشته متخصصان گفته بودند که غذا خوردن در داخل رستوران بی خطر نیست ، بنابراین آنها به مسافران پیشنهاد کردند که در فضای بیرون رستوران غذا بخورند. این توصیه هنوز هم برای افرادی که واکسینه نشده اند وجود دارد.

با این حال ، طبق CDC ، کسانی که واکسن خود را دریافت نموده اند می توانند بدون ماسک غذا بخورند و احساس راحتی نمایند. این کار تعطیلات راهم راحت تر و هم سرگرم نماینده تر خواهد نمود

8. در خصوص فعالیت های خود هوشمند باشید.

در سفرهای بین المللی ، ممکن است فعالیت هایی باشد که شما همواره دوست دارید در تعطیلات انجام دهید ، اما عاقلانه است که اکنون از آنها صرف نظر کنید. کافه ها ، پارک های سرگرمیی ،شهر بازی ها ومکان های شلوغ ممکن است خطر ابتلا به کووید 19 را داشته باشند.

از ترد در مکان های سرپوشیده با جمعیت زیادی که شرایط واکسیناسیون آنها تعیین نیست ، خودداری کنید.

9. اگر کاملا واکسینه نشده اید ، هوشیار باشید.

اگر کاملاً واکسینه نشده باشید ، هیچ گونه محافظت جادویی وجود ندارد که ویروس را از بین ببرد وشما هم چنان در خطر ابتلا به کووید 19 قرار دارید.

10. خوش بگذرانید! شما سزاوار آن هستید.

برای همه ، استرس این سال همه گیری به این معنی است که بیش از مواقع دیگر به سرگرمی احتیاج دارند.

ممکن است مدتی طول بکشد تا کاملاً راحت باشید ، بدون اینکه ماسک بزنید و با غریبه ها به گشت و گذار بپردازید و احساس راحتی کنید.

اما اگر واکسینه شده اید می توانید به خود اجازه دهید که از سفر تان لذت ببرید.

اما بعد از بیش از یک سال ماندن در خانه هنوز هم بایدباهوش و محتاط باشید.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1142

به "چگونه با وجود کرونا ایمن سفر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با وجود کرونا ایمن سفر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید