کشف هزاران سر قوچ مومیایی شده

به گزارش زنگ قلاب بافی، مقامات مصر از کشف دستکم 2000 سر مومیایی شده قوچ متعلق به دوران بطلمیوسی به همراه یک بنای مجلل متعلق به دوران پادشاهی کهن مصر در معبد رامسس دوم واقع در شهر باستانی ابیدوس خبر دادند.

کشف هزاران سر قوچ مومیایی شده

بر اساس بیانیه ای که از سوی وزارت آثار باستانی و گردشگری مصر منتشر شده است، در این معبد علاوه بر سرهای مومیایی شده قوچ، چندین سر مومیایی شده میش، سگ، بز، گاو، غزال و میمون نیز کشف شده است. کشف این مومیایی ها که گمان می رود به عنوان پیشکش ارائه شده باشند نشان دهنده تداوم محبوبیت رامسس دوم در این مکان حدود 1,000 سال پس از مرگش است.

ابیدوس که در سوهاج شهری در فاصله 435 کیلومتری قاهره واقع شده است، یکی از مهم ترین و در عین حال کم بازدیدترین محوطه های باستان شناسی مصر محسوب می گردد.

ابیدوس در حقیقت برای نخستین اعضای سلطنتی مصر باستان به عنوان یک گورستان و بعلاوه یک مکان مقدس برای پرستش ازیریس، ایزد مصر باستان مورد استفاده قرار می گرفت.

اکتشافات اخیر در نتیجه کاوش های باستان شناسان موسسه مطالعات مصر باستان دانشگاه نیویورک صورت گرفت.

این گروه از باستان شناسان علاوه بر بقایای مومیایی شده حیوانات، بنای مجلل بزرگی را نیز کشف کردند که ضخامت دیوارهای آن به حدود 5 متر و قدمت آن به دودمان ششم پادشاهی کهن می رسد. کاوش گران در این مکان بعلاوه مجسمه و لباس و کشف چرم کشف کردند.

منبع: گردشبان
انتشار: 6 فروردین 1402 بروزرسانی: 6 فروردین 1402 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1642

به "کشف هزاران سر قوچ مومیایی شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف هزاران سر قوچ مومیایی شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید