این آبشار خیره کننده در ایران است، عکس

به گزارش زنگ قلاب بافی، در هر گوشه از جهت، بهشتی پنهان شده است که ندیدن هر یک از آنها، افسوسی بزرگ خواهد بود. منطقه گزو یکی از همین مقاصد است که زیبایی هایش شما را شگفت زده خواهد کرد. در جهت فیروزکوه، از پل سفید که عبور می کنید، باید راه آلاشت را در پیش بگیرید. بعد به جاده روستای کارمزد می رسید. از ابتدای جاده آلاشت تا روستای کارمزد حدود نیم ساعت در راه خواهید بود. همین زمان لازم است تا به امامزاده سه بزرگوار مشهور به گزو در منطقه برسید. تا امامزاده گزو حدود 40 کیلومتر راه دارید که باید آن را در جهتی خاکی سپری کنید.

این آبشار خیره کننده در ایران است، عکس

امامزاده ای در دل جنگل

اینجا مقصد آخر برای خودروهاست. خودرو خود را باید در نزدیکی امامزاده پارک کنید و باقی راه را پیاده بروید. در نزدیکی امامزاده امکاناتی برای استراحت، اقامت و خرید مایحتاج وجود دارد. جهت سخت نیست و با کمی حوصله، پوشیدن کفش کوهنوردی و همراه داشتن لباس مناسب، می توان بعد از حدود 45 دقیقه پیاده روی به آبشار زیبای گزو رسید. اما همراه داشتن جی پی اس از هر چیزی واجب تر است، حتی اگر بلد راه هم هستید یا جی پی اس همراه داشته بباشید یا از راهنمایی بومی کمک بگیرید.

لذت قدم زدن در جنگل های این منطقه قابل وصف نیست، در این طبیعت بکر تا چشم کار می کند درختان سرسبز، رودهای خروشان و آبشارهای روان است. از چند متری آبشار می توانید صدای آب را که از آبشار سرازیر می شود و به داخل حوضچه پایین آن می ریزد بشنوید. آبشار حدود 53 متر ارتفاع دارد و سرازیر شدن آب از این ارتفاع بر زمین، آن هم در فضای دایره ای شکل محصور شده با صخره ها، تصویری شگفت انگیز ایجاد می شود.

سفر به گزو در بهار

عاشقان طبیعت خوب می دانند که منطقه شیرگاه، لفور، بهشتی است که دیدار از آن در هر فصلی لذت خاص خود را دارد. کسانی که قصد سفر به آبشار گزو را دارند باید بدانند با توجه به هوای شرجی منطقه، بهار بهترین زمان برای عزیمت به آن است. فصل تابستان برای گرمادوستان بهترین انتخاب خواهد بود. پاییز رنگی هم فرصت خوبی برای سفر به آبشار گزو است. در این فصل، جنگل با به تن کردن رختی رنگارنگ، حسابی جلوه گری می کند. فصل زمستان اما نمی تواند زمان خوبی برای جنگل نوردی باشد، سرمای هوا و خیسی زمین، سفر را برای شما سخت خواهد کرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 561

به "این آبشار خیره کننده در ایران است، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این آبشار خیره کننده در ایران است، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید