بارش باران سیل آسا در 14 استان؛ آسمان تهران آفتابی است

به گزارش زنگ قلاب بافی، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی با اشاره به بارش برف و باران 5 روزه در بیشتر منطقه ها کشور نسبت به بارش های سیل آسا در 14 استان هشدار داد.

بارش باران سیل آسا در 14 استان؛ آسمان تهران آفتابی است

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز گستره فعالیت سامانه بارشی در نوار شرقی و جنوبی کشور ادامه دارد که باعث بارش باران در جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز، سواحل دریای عمان، استان های بوشهر، فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و یزد می گردد. در بعضی منطقه ها غرب، جنوب غرب و مرکز کشور نیز بارش پراکنده و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده است.

فردا شنبه از فعالیت سامانه بارشی در شرق کشور کاسته شده و این سامانه فقط در نوار جنوبی کشور فعال است و در جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز، سواحل دریای عمان، نیمه جنوبی استان های بوشهر و فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی شده است.

بعدازظهر فردا در بعضی منطقه ها غرب، جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی شده است. یکشنبه گستره فعالیت این سامانه کل کشور به جز نوار شمالی را فرا می گیرد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در استان های جنوبی، سواحل خلیج فارس رگبار و رعدوبرق و در منطقه ها مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی شده است.

در این روز شدت بارش های برای استان های فارس، بوشهر، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب هرمزگان جنوب کرمان و جزایر خلیج فارس است.

روز دوشنبه سامانه بارشی در کل کشور فعال است و باعث بارندگی در تمام منطقه ها به جز شمال غرب می گردد. در این روز شدت بارش ها برای استان های هرمزگان، شرق کرمان و غرب سیستان و بلوچستان است و در ارتفاعات غرب و جنوب غرب کشور بارش برف پیش بینی شده است.

سه شنبه هفته آینده گستره فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی است و در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان بارش ها شدت می گیرد. در بعدازظهر این روز به تدریج با خروج این سامانه موج دیگری از شمال غرب وارد کشور شده و در بعضی منطقه ها شمال غرب، غرب، ارتفاعات واقع در جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز و مرکز بارش بارش های پراکنده باران، برف و وزش باد می گردد.

آسمان تهران طی امروز تا یکشنبه آفتابی و نیمه ابری است. روز دوشنبه آینده آسمان تهران ابری است و احتمال بارش باران در مرکز 85 درصد خواهد بود. مقدار بارندگی در تهران 4.8 میلیمتر پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1373

به "بارش باران سیل آسا در 14 استان؛ آسمان تهران آفتابی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران سیل آسا در 14 استان؛ آسمان تهران آفتابی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید