برترین نقاط دنیا برای موج سواری کدامند؟ (قسمت دوم)

به گزارش زنگ قلاب بافی، موج سواری یکی از محبوب ترین ورزش های آبی است و علاقه مندان به این سرگرمی همیشه در پی نقاطی هستند که برترین موج ها و شرایط آب وهوایی را دارد تا حداکثر بهره را از سواری بر امواج خروشان دریا ببرند.

برترین نقاط دنیا برای موج سواری کدامند؟ (قسمت دوم)

موج سواری یکی از هیجان انگیزترین تفریحات آبی در جهان است. اما شناخت مکان مناسب برای انجام این ورزش بسیار حائز اهمیت است، چون این عامل به تنهایی سبب می گردد برترین یا بدترین لحظات عمرتان را بگذرانید.

ممکن است بسیاری از موج سواران به شما بگویند که از یک ساحل شنی آغاز کن، چون آسان تر است و تا حدودی راست می گویند. درست است که افتادن روی ساحل شنی بهتر از صخره ها یا مرجان های دریایی است. اما حقیقت امر این است که امواج بعضی نقاط صخره ای برای مبتدیان و موج های چند متری و خروشان بعضی سواحل شنی تنها برای افراد حرفه ای مناسب است. پس برای آشنایی با برترین نقاط موج سواری در سراسر جهان با ما و با این لیست 25 تایی همراه باشید.

سانتا کاتارینا، برزیل

سانتا کاتارینا (Santa Catarina) به خاطر امواج بزرگ و پیوسته اش که دائما به سمت ساحل در حال حرکت هستند، به زمین بازی موج سواران معروف است. مکان هایی مانند سانتینیو (Santinho)، موزامبیک (Mocambique) یا نقاط جهانی و مشهوری مانند ژاکینا بیچ (Joaquina Beach)، پرایا مولی (Praia Mole)، کامپیچی (Campeche) و لاگوئینیا دو لسته (Lagoinha do Leste). اگر در پی رقابت و مسابقات موج سواری هستید سری به سائو فرانسیسکو دو سول (Sao Francisco do Sul) در ایست کوست بزنید و از فضای سرگرم نماینده و غذاهای خوشمزه این ناحیه لذت ببرید.

سولتانز، شمال ماله، مالدیو

در بین بیش از 1190 جزیره مرجانی زیبای مالدیو جریان های دائمی از امواج زیبا وجود دارد که در طول فصل بهار بسیار تماشای است. اگرچه برای موج سواری در این آب ها باید لباسی مخصوص به همراه داشته باشید، چون سنگ ها و صخره های این ناحیه ممکن است سمی باشند. یکی از مشهورترین نقاط موج سواری مالدیو، پاستا پوینت (Pasta Point) است که به شما اجازه موج سواری چپ دست و در مسافتی به طول 100 متر به سمت دریا را می دهد. تنها نکته منفی این مکان این است که برای تجربه امواج آن باید مهمان ویژه تفرجگاه ساحلی دون ولی (Dhonveli) باشید که شبی 343 دلار خرج خواهد داشت.

جزایر ساموآ

جزایر ساموآ در اقیانوس آرام جنوبی در واقع مجمع الجزایری است که در شمال شرقی فیجی قرار گرفته است. این مکان با آب های گرم و بهشتی گرمسیری یکی از برترین مقاصد موج سواری در جهان است. مهم ترین ویژگی آن موج های پیوسته ای است که در طول ماه های آوریل تا اکتبر به سمت ساحل روانه می گردد. این موج ها به خاطر وزش باد هایی تشکیل می شوند که از سمت قطب جنوب می وزد، اگرچه تقریبا در تمامی روزهای سال شاهد امواج گوناگونی در جهات مختلف این مکان هستیم، امواج کلاسیکی مانند اسپشال کی (Special K) که مسافت 500 متری و کوکوناتس (Coconuts) که مسافت 150 متری را طی و از روی مرجان های زنده عبور می نمایند، رویایی برای موج سواران حرفه ای هستند.

سواحل مونتانیتا، مونتانیتا، اکوادور

این نقطه کوچک در شرق اکوادور که نام آن برای بسیاری از جهانگردان ناشناخته است، محل سکونت حدود 1000 نفر از افراد محلی است. البته نام این مکان مخفی برای موج سواران آشنا است و افراد محلی این ناحیه نیز رفتاری محبت آمیز با آن ها دارند. پس از موج سواری می توانید از نوشیدنی های میوه ای تازه محلی میل کنید یا با یک ماساژ تبتی خستگی ورزش را از تن خود به در کنید.

خلیج مانو، راگلان، نیوزیلند

اینجا معروفیت خود را مدیون فیلم تابستان بی سرانجام (Endless Summer) است که در سال 1960 و در این مکان فیلمبرداری شده است. راگلان شهری آرام با کافه های فراوان است که در آن ها می توانید فیلم های زیادی درباره موج سواری ببینید و از اسموتی ها و کیک های تازه أن ها لذت ببرید. امواج خلیج مانو (Manu Bay) بین یک تا سه متر ارتفاع دارند و اگر خوش شانس باشید، ممکن است موج های بلندتری نیز ببینید. فضای اطراف سواحل آن نیز بسیار دلپذیر است و می توانید مدتی را در آن صبر کنید و منتظر جان گرفتن موج ها باشید.

ریووان، سانیا، هاینان، چین

سواحل کشور چین معروفیت چندانی در زمینه موج سواری ندارند، اما جزایر پهناوری که در نقاط جنوبی این کشور قرار دارند، سواحل گرمسیری بکر و دست نخورده ای دارند که امواج پیوسته و خلوتی را برای علاقه مندان به موج سواری به ارمغان می آورند. اگر تازه کار هستید، افراد محلی می توانند شما را به نقاطی مانند خلیج ریووان (Riyuewan Bay) یا سایر نقاط کم تر شناخته شده هدایت نمایند. بعلاوه پس از اتمام موج سواری می توانید با ماهی های تازه کافه های اطراف که صید روز را به همراه ادویه و به طرز لذیذی آماده می نمایند، انرژی خود را بازیابید.

کلاودبرک، جزیره تاواروآ، فیجی

تاواروآ در فیجی جزیره ای قلبی شکل است که تقریبا برای هر شخصی با هر سنی چیزی برای ارائه دارد. اگرچه در زمینه موج سواری، کلاودبرک (Cloudbreak) تنها مخصوص افراد حرفه ای است. امواج بی رحم این ناحیه در فاصله 1600 متری ساحل تشکیل شده و چیزی حدود 500 متر دوام می آورند و ارتفاع آن ها ممکن است تا 10 متر برسد.

جوز پوینت، صور، عمان

زمانی که حرف از مقاصد موج سواری می گردد، خاورمیانه هنوز هم نقاط ناشناخته زیادی دارد. عمان که خطوط ساحلی طولانی آن از یک سمت به وسیله بیابان و از سوی دیگر به وسیله اقیانوس هند احاطه شده، نقاط مناسب موج سواری فراوانی دارد.

جوز پوینت (Joes Point) در یک سمت ساحلی شنی و در سمت دیگر سواحلی صخره ای دارد و هم برای افراد حرفه ای هم برای تازه کاران موج هایی دارد که تا 40 ثانیه دوام می آورند. اصلا لازم نیست که نگران شرایط آب وهوایی باشید. چرا که حتی زمانی که دبی در همسایگی این کشور دمایی در حد 45 درجه دارد، دمای هوا در عمان اغلب زیر 30 درجه بوده و دمای آب عدد مساعد 25 درجه سانتی گراد را نمایش می دهد.

خلیج واترگیت، کورنوال، انگلستان

درحالی که خلیج فیسترال (Fistral Bay) از خلیج واترگیت (Watergate Bay) پرطرفدارتر است، موج سواران به خاطر خلوت تر بودن واترگیت و موج هایی که از 30 سانتی متر تا سه متر ارتفاع دارند، از گوشه وکنار جهان جذب جاذبه انگلیسی اصیل آن می شوند. پس از موج سواری می توانید به رستوران های اطراف سری بزنید و از استیک های خوشمزه و ماهی های تازه محلی لذت ببرید.

رینکون، پورتوریکو

این شهر آرام و ناشناخته پورتوریکو با موج سواری معروف شد و هنوز هم این فرصت را دارید که با افراد محلی سوار بر موج های آن شوید. پس از یک پیاده روی 10 دقیقه ای و عبور از یک تپه سرسبز معروف، به برترین مکانی که در آن می توانید موج سواری کنید، می رسید. البته رسیدن به این شهر ممکن است اندکی سخت باشد. می توانید پروازی به سن خوآن (San Juan) یا فرودگاه رافائل هرناندز (Rafael Hernandez Airport) یا فرودگاه ائوخنیو ماریا دی هوستوس (Eugenio Maria De Hostos airport) داشته باشید و سپس به سمت رینکون بروید.

ساحل وایت، اوکیناوا، ژاپن

به عنوان تنها ساحل ماسه ای در منطقه، اینجا برترین و سرگرم نماینده ترین مکان برای اشخاصی است که قصد تمرین موج سواری یا آموزش تماشا را دارند. به همین علت است که این ناحیه معمولا آخر هفته های شلوغی دارد. به محض این که در فنون موج سواری مهارت کافی را کسب کردید، به نقاط پر از موج های حماسی و خارق العاده اطراف مانند آها-یوکو (Aha-Yoko) یا سویساید کلیفس (Suicide Cliffs) سری بزنید.

له کاوالیر، آنگله، فرانسه

علت خاصی پشت نام گذاری امواج اینجا وجود دارد. له کاوالیر (Les Cavaliers به معنای شوالیه ها) به وسیله دو رگه صخره احاطه شده است. بنابراین می توانید از کانالی که در قسمت راست این مکان وجود دارد، بهره ببرید و با قایق وارد موج های کشنده شوید. این روش در زمان هایی که بادهای ساحلی با موج های غربی همراه می گردد، بسیار به کار می آید. البته اگر جهانگرد هستید، بهتر است از سر راه افراد محلی کنار بروید، چون اگر جرأت کنید و موج های آن ها را بدزدید، بسیار خشن و بی شخصیت خواهند شد و با شما برخورد می نمایند.

توفینو، جزیره ونکوور، کانادا

اینجا مرکز موج سواری کانادا است که نقاط موج سواری سرگرم نماینده و تماشای فراوانی را در امتداد سواحل غربی جزیره ارائه می دهد. اگر آب و هوای خنک آن شما را آزار ندهد، این مکان که با جنگل هایی بارانی و درخشنده احاطه شده مناسب تمامی سطوح توانایی و هر سلیقه ای است. البته نباید فراموش کنید که محض اطمینان، لباس های ضخیم مخصوص موج سواری به همراه داشته باشید.

منبع: کجارو / list25.com
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1450

به "برترین نقاط دنیا برای موج سواری کدامند؟ (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین نقاط دنیا برای موج سواری کدامند؟ (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید