تعطیلی صنوف غیرضروری تا 20 فروردین ادامه دارد

به گزارش زنگ قلاب بافی، خبرنگاران/زنجان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بر اساس ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا، واحدهای صنفی، بازار و کسبه تا 20 فروردین ماه همچنان تعطیل خواهد بود و اجازه فعالیت طی این مدت را ندارند و همان ضوابط و مقرارتی که برای واحدهای صنفی تا 15 فروردین ماه جاری بود با قدرت و شدت بیشتری ادامه خواهد داشت.

تعطیلی صنوف غیرضروری تا 20 فروردین ادامه دارد

ناصر فغفوری روز گذشته (15 فروردین) در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا و تامین اقلام بهداشتی، اظهار کرد: واحدهای تولیدی استان برای تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز در این ایام با همه توان خود فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه ماسک یکی از مهم ترین اقلام بهداشتی مورد نیاز کادر درمانی و خانه های بهداشت استان و مردم است، اضافه نمود: دو سال گذشته یک دستگاه غیرفعال تولید ماسک در استان وجود داشت که به دلیل عدم توجیه مالی توسط سرمایه گذار خود بلا استفاده مانده بود، اکنون با رفع مسائل و مسائل فنی و غیرفنی این واحد روزانه حدود 50 هزار ماسک تولید می کند.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر واحدهای متعددی برای تولید ماسک مورد نیاز کادر درمانی و مردم استان راه اندازی شده تا تولید ماسک روزانه به 100 هزار عدد در استان برسد، شرح داد: قابل ذکر است لوازم مورد نیاز و 100 هزار ماسک جراحی از تهران درخواست و به معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زنجان تحویل داده شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه بخشی از نیاز کادردرمانی و خانه های بهداشت استان در خصوص محلول ضدعفونی، ژل و الکل رفع شده است، ادامه داد: برخی از واحدهای تولیدی استان در راستای تامین الکل مورد نیاز 4 تن و برخی دیگر نیز 12 تن الکل تولید می کنند.

فغفوری در رابطه با ابلاغیه ملی منع فعالیت واحدهای صنفی تا مدت زمان مشخص شده توسط دولت، اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه ملی ستاد ملی مبارزه با کرونا واحدهای صنفی، بازار و کسبه تا 20 فروردین ماه همچنان تعطیل خواهد بود و اجازه فعالیت طی این مدت را ندارند و همان ضوابط و مقرارتی که برای واحدهای صنفی تا 15 فروردین ماه جاری بود با قدرت و شدت بیشتری ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی استان که وظیفه تولید اقلام بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا را داشتند در ایام تعطیلات نوروز نیز فعالیت می کردند، در رابطه با فعالیت واحدهای صنعتی استان، اضافه نمود: واحدهای صنعتی نه تنها الزامی به تعطیلی آنان عنوان نشد، بلکه طی مکاتبات اجرا شده با قائم مقام وزیر در امور بازرگانی تاکید شد تولید تعطیل پذیر نخواهد بود و به هیچ وجه فعالیت های مالی کارخانه ها نباید تعطیل شود.

این مسئول با بیان اینکه نگرانی از ایجاد مشکل به دلیل شیوع ویروس کرونا از واحدهای تولیدی گزارش نشده است، شرح داد: کمک های مالی خوبی توسط واحدهای صنعتی به حساب دانشگاه علوم پزشکی واریز شده است که علاوه بر این کمک های تامین اقلام بهداشتی هم در دستور کار واحدهای صنعتی فعال در استان قرار گرفته است که نقش مهمی در جبران کمبودهای موجود در این حوزه ایفا می کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در رابطه با کارگران چینی مشغول در کارخانه های استان، ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در چین نگرانی در خصوص اتباع چینی مشغول در کارخانه های استان به وجود آمد و همه اطلاعات و ورود و خروج افراد بررسی شده و اتباعی که در بهمن ماه وارد استان شدند، توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان رصد شده و قرنطینه شدند. قابل ذکر است اکنون همه اتباع چینی مشغول بیش از سه ماه است که در استان حضور دارند.

فغفوری در رابطه با نظارت بر قیمت اقلام بهداشتی نیز اظهار کرد: اداره کل تجهیرات پزشکی در معاونت غذا و دارو اقلام بهداشتی را قیمت گذاری می کنند و در سامانه مربوطه برای نظارت توسط خود دانشگاه علوم پزشکی بارگذاری و در بازار توزیع می شود که علاوه بر نظارت های تخصصی، گشت های مشترک هم عملیاتی می شود.

وی با بیان اینکه بسته های عرضه شده در داروخانه ها بعد از اصلاح قیمت حدود 4500 تومان مشخص شده است، در رابطه با برنامه های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سال جهش تولید، اضافه نمود: استفاده از ظرفیت دانشگاه و شرکت های دانش بنیان و توسعه غیرنفتی و مدیریت بازار و تنظیم بازار، استفاده از فناوری های برتر و توسعه فعالیت های معدنی و صنایع، استفاده از فروشگاه های زنجیره ای و مدیریت واردات اقلام مورد نیاز استان، بهبود فضای کسب و کار، از جمله برنامه های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در سال جهش تولید است.

این مسئول با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان همه فروشگاه های بزرگ محصولات مورد نیاز را از به صورت آنلاین ارائه می کنند و در این راستا اطلاع رسانی های مورد نیاز اجرا شده است، گفت: اکنون 30 درصد از کالاهای مورد نیاز مردم به صورت آنلاین در زنجان عرضه می شود که نسبت به گذشته شاهد رشد قابل قبولی هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 320

به "تعطیلی صنوف غیرضروری تا 20 فروردین ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی صنوف غیرضروری تا 20 فروردین ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید