جلسه مدیریت بحران برای آنالیز بوی نامطبوع تهران ، بوی بد یک هفته دیگر هم می ماند؟

به گزارش زنگ قلاب بافی، در حالی که چند روزی است انتشار بویی نامطبوع در بخش هایی از مناطق شهر تهران موجب گلایه شهروندان و حتی رئیس شورای شهر شده، رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران می گوید شنبه آینده (30 آذر) اعضای کارگروه مدیریت بحران دور هم جمع می شوند تا این موضوع را آنالیز نمایند.

جلسه مدیریت بحران برای آنالیز بوی نامطبوع تهران ، بوی بد یک هفته دیگر هم می ماند؟

به گزارش زنگ قلاب بافی، دیروز بود که محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت: ما از مدیریت بحران شهرداری گله داریم که با امکانات وسیعی که دارند، هنوز اقدامی در مورد بو انجام نداده اند. بحران که همواره سیل و زلزله نیست و قطعاً شهرداری باید برای برطرف این مشکل جدی تر رسیدگی کند.

حالا رضا کرمی محمدی، رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران در گفت وگو با فارس درباره گلایه و انتقاد هاشمی گفته است: به گلایه ایشان احترام می گذاریم و البته این را هم می گوییم که ما یک سری آنالیز هایی انجام داده ایم و به یک نتایجی هم درخصوص منشأ بوی نامطبوع رسیده ایم.

کرمی محمدی گفت: با توجه به فرمایش های ایشان (محسن هاشمی) قرار است روز دوشنبه دعوتنامه هایی را برای اعضای کارگروه مدیریت بحران بفرستیم تا شنبه آینده یعنی 30 آذرماه جلسه ای تشکیل گردد و نتایج آنالیز همه سازمان ها جمع بندی گردد و به اطلاع مردم برسد.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران گفت: اینکه ما بخواهیم به صورت مطلق و براساس یک وظیفه ذاتی به سراغ آنالیز این موضوع برویم، این کار را نکرده ایم. چون اعتقاد داشتیم در این موضوع سازمان محیط زیست، شرکت کنترل کیفیت هوا و دستگاه های دیگر مسئولیت دارند و از قضا تجهیزات آن شرکت ها و دستگاه ها و سازمان ها برای شناسایی بو و تشخیص عوامل آن قوی تر است و ما هم خواستیم کار تکراری انجام نگردد.

وی اضافه کرد: البته بیکار هم ننشستیم و به سراغ این رفتیم که ببینیم آیا اصلاً سنسور و تجهیزاتی برای آنالیز چنین وضعیتی در کشور وجود دارد یا خیر. که به این نتیجه رسیدیم در کشور چنین سنسوری وجود ندارد.

کرمی محمدی گفت: ما تحقیقات مان را صرفاً معطوف به داخل کشور نکردیم و کشورهای پیشرفته جهان را هم آنالیز کردیم و فهمیدم که در رابطه با انتشار بو یک سری سنسور در خارج از کشور وجود دارد. در حال حاضر هم درصدد تهیه و خرید این سنسورها هستیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران اضافه کرد: البته بودجه سازمان بسیار محدود است و طبیعتاً اگر دوستان در سایر بخش ها یاری نمایند، می توانیم این تجهیزات را خریداری کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 16

به "جلسه مدیریت بحران برای آنالیز بوی نامطبوع تهران ، بوی بد یک هفته دیگر هم می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه مدیریت بحران برای آنالیز بوی نامطبوع تهران ، بوی بد یک هفته دیگر هم می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید