پرداخت وام بافت فرسوده الکترونیکی شد

به گزارش زنگ قلاب بافی، با هدف جلوگیری از شیوع کرونا، درخواست، تشکیل پرونده تا اخذ تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده به صورت الکترونیکی انجام می گردد.

پرداخت وام بافت فرسوده الکترونیکی شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی در بافت های ناکارآمد شهری می توانند از این پس به صورت آنلاین به سامانه درخواست تسهیلات بانک مسکن متصل شوند.

این خبر را عباس شفیعی - عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران - اعلام و توضیح داد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و با هدف کاهش مراجعه متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی در بافت های ناکارآمد شهری به ادارات و بانک ها، با همکاری بانک مسکن، سامانه ثبت نام تسهیلات شرکت بازآفرینی شهری ایران به صورت آنلاین با سامانه درخواست تسهیلات بانک متصل شد.

شفیعی گفت: از این پس متقاضیان تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده می توانند پس از ثبت نام در سامانه شرکت بازآفرینی شهری ایران و اخذ کد رهگیری به سامانه تسهیلات بانک مسکن مراجعه نموده و با ثبت کد رهگیری خود مراحل تشکیل پرونده تا اخذ تسهیلات را بصورت الکترونیکی دنبال نمایند.

بر اساس آخرین تغییرات در سال 1399 به انبوه سازانی که در سطح کلانشهر تهران با استفاده از فناوری های نوین مبادرت به ساخت و ساز نمایند، تسهیلات نوسازی به ازای هر واحد 250 میلیون تومان به صورت 50 میلیون تومان با نرخ بهره 9 درصد (قرارداد عاملیت) 100 میلیون تومان با نرخ بهره 18 درصد (بدون سپرده) و 100 میلیون تومان با نرخ بهره 16 درصد (خرید اوراق) توسط بانک عامل (بانک مسکن) پرداخت می گردد. همچنین 100 میلیون تومان تسهیلات نوسازی به روش خودمالکی در بافت ناکارآمد شهر تهران به متقاضیان پرداخت می گردد.

این تسهیلات به صورت 50 میلیون تومان با نرخ بهره 9 درصد (قرارداد عاملیت) 30 میلیون تومان با نرخ بهره 16درصد (خرید اوراق) و 20 میلیون تومان با نرخ بهره 18 درصد (بدون سپرده) اختصاص یافته است. دیگر انبوه سازان در کلان شهرها، مراکز استان ها و شهر های بالای 200 هزار نفر و سایر شهر ها به ترتیب 230، 220 و 180 میلیون تومان برای هر واحد در حال ساخت تسهیلات دریافت می نمایند.

متقاضیان خود مالکی نیز در کلان شهر ها، مراکز استان ها و شهر های بالای 200 هزار نفر از تسهیلات 80 میلیون تومانی و در سایر شهر ها 60 میلیون تومانی بهره خواهند برد. باز پرداخت در یک دوره 10 ساله (سه سال دوره مشارکت مدنی و هفت سال دوره فروش اقساطی) خواهد بود که قابل انتقال در زمان فروش به اشخاص است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 742

به "پرداخت وام بافت فرسوده الکترونیکی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام بافت فرسوده الکترونیکی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید