خبرنگاران ابن سینا، قدردانی ارکستر سازهای ملی از کادر درمانی

به گزارش زنگ قلاب بافی، تهران- خبرنگاران- ارکستر سازهای ملی ایران، سوئیت ابن سینا را در رورزهای شیوع ویروس کرونا، تقدیم کادر درمانی کشور کرد.

خبرنگاران ابن سینا، قدردانی ارکستر سازهای ملی از کادر درمانی

ارکستر سازهای ملی ایران، برای قدردانی از کادر درمانی کشور که مدت هاست جان بر کف، در صف اول مبارزه با ویروس کرونا تمام قد ایستاده اند. سوئیت ابن سینا اثر فرهاد فخرالدینی را بصورت خانگی و به وسیله گوشی های همراه در فضای مجازی ضبط و به وسیله صفحه اینستاگرام بنیاد رودکی منتشر کرد.

این اثر توسط علی اکبر قربانی برای ارکستر تنظیم شده و با نام یک تابلو از سوئیت ابن سینا در اینستاگرام بنیاد رودکی bonyad.roudaki قابل دیدن است.

مبارزه با کرونا روی خط نت

از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در ایران و لزوم قطع زنجیره انتقال این ویروس، لغو برنامه های فرهنگی و هنری از جمله کنسرت های موسیقی از طرفی و از سوی دیگر در خانه ماندن و خانه نشینی، از راه های بسیار مهم برای تسریع قطع این زنجیره انتقال مطرح شد. خانه نشینی طولانی مدت تبعات و الزاماتی دارد که استفاده از محصولات فرهنگی یکی از الزامات برای کاستن از تبعات منفی تلقی می گردد.

به همین دلیل هنرمندان موسیقی از نخستین روزهای شروع خانه نشینی مردم با حضور فعال در فضای مجازی پیروز شدند تا خود را بعنوان مبارزان خط مقدم جنگ با کرونا از سنگر فرهنگ معرفی نمایند.

برگزاری کنسرت های آن لاین و رایگان، انتشار رایگان قطعات موسیقی در فضای مجازی و برگزاری اجراهای تکنوازی و کنسرت به صورت آنلاین از صفحات شخصی هنرمندان در فضای مجازی از جمله اقدامات هنرمندان موسیقی در این ایام بود.

شیوع ویروس کرونا در دنیا باعث شده که اقدام به برگزاری کنسرت های آنلاین در بسیاری از کشورها صورت بگیرد و هنرمندان متعددی به وسیله فضای مجازی اقدام به برگزاری کنسرت های آن لاین و یا اجرای همزمان گروهی در اینترنت پرداخته اند. از جالب توجه ترین این اقدامات می توان به کلیپ تاب خواهم آورد اثر مشترک هنرمندان موسیقی اسپانیا، اجرای آن لاین ارکستر ملی فرانسه، اجرای آن لاین ارکستر ملی ایران، اجرای آن لاین آندره آ بوچلی در روز عید پاک در کلیسای جامع میلان، کنسرت پرواز همای و گروه وزیری در تالار وحدت تا کنون بوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 366

به "خبرنگاران ابن سینا، قدردانی ارکستر سازهای ملی از کادر درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ابن سینا، قدردانی ارکستر سازهای ملی از کادر درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید