راز زندگی کیم جونگ اون در کتاب کارشناس سیا

به گزارش زنگ قلاب بافی، یک کتاب جدید ادعا نموده رهبر کره شمالی خودش را با جان اف کندی، رئیس جمهور اسبق ترور شده آمریکا مقایسه نموده و کوشش داشته همسرش ری سول جو، در ظاهر و رفتار شبیه به همسر کندی یعنی ژاکلین کندی به نظر بیاید.

راز زندگی کیم جونگ اون در کتاب کارشناس سیا

به نقل از دیلی میل، جونگ اچ. پاک، تحلیلگر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، در کتابی جدید تحت عنوان کیم جونگ اون شدن: نگاه یک افسر سابق سیا به دیکتاتور اسرارآمیز جوان کره شمالی نوشته است: کیم جونگ اون کاری می کرد که همسرش ری سول جو در ظاهر و عملا تا حدی شبیه به بانوی اول اسبق آمریکا به نظر برسد.

این افسر سابق سیا در ادامه عنوان می نماید، کیم جونگ اون در واقع ری سول جو را تبدیل به تبلیغات متحرک به نفع وجهه کره شمالی به عنوان یک کشور مدرن و پیروز نموده و از امکانات کشورش همچون پارک های آبی و پارک های اسکی برای تقویت این تلقی استفاده نموده است.

کتاب مذکور قرار است چند روز دیگر و درست در زمانی که حدس ها در خصوص وخامت سلامت کیم جونگ اون بالا گرفته، به بازار عرضه گردد.

اخیرا بعضی گزارش های ضد و نقیض ادعا کردند که کیم جونگ اون 36 ساله بعد از یک عمل جراحی قلب به شدت حالش بد شده است. این حدس در پی عدم حضور او در جشن سالگرد تولد بنیانگذار کره شمالی کیم ایل سونگ بالا گرفت.

بعضی گزارش ها حاکی از آن بوده اند که کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی احتمالا آماده جانشینی برادرش در صورت مرگ او می گردد.

با این حال به نوشته پاک، کیم جونگ اون اهمیت زیادی برای نقش ری سول جو در تقویت وجهه خودش قایل بوده است.

کیم جونگ اون که دست به ده ها مورد تصفیه خونین در داخل حکومتش زده، از وجود رقابت شدید در درون نخبگان کره شمالی برای صندلیش آگاه بوده است؛ بنا براین این بالا آوردن صندلی ری سول جو ممکن است تلاشی عمدی برای دفع کسانی که چشم به جانشینی او داشته اند، باشد.

به گفته دنیس رادمن، ستاره سابق لیگ بسکتبال آمریکا، این زوج حداقل یک بچه دارند اما این گمان وجود دارد که آنها مجموعا دو بچه داشته باشند.

کیم جونگ اون حتی در دهه 30 زندگی خود در حال برنامه ریزی برای بلندمدت و تدوین یک استراتژی برای دوام نه فقط زندگی خودش بلکه زندگی فرزندانش بوده است.

با این حال مقایسه خانواده کیم با خانواده کندی در ظاهر یک مقایسه بعید به نظر می رسد.

خانواده کندی یک خاندان سیاسی دموکرات اهل ماساچوست بودند، در حالی که پدرعظیم کیم جونگ اون یک چریک ملی گرا بوده که بعد از دستچین شدن توسط مقام های شوروی حکومت کره شمالی را بنیان گذاشت.

در کتاب مذکور شرح داده شده که این دو از این بابت که چقدر به ارائه تصویر دلخواهشان از کشورشان اهمیت می دهند، قابل مقایسه هستند.

به نوشته این کتاب کیم جونگ اون به دنبال آن بوده که یک واقعیت جایگزین از دل حقیقت بسازد؛ حقیقتی که در آن صدها هزار نفر در کره شمالی در اردوگاه های کار اجباری و شکنجه گاه ها زندانی و شکنجه شده و جان باخته اند.

کیم جونگ اون به همین دلیل دست به احداث مجموعه ای از پارک های سرگرمی و تفرجگاه های لوکس در کشورش با هدف جذب توریستهای چینی و منحرف ساختن توجهات از سرکوبگری در کشورش و فقر شدید مردم آن زده است.

جان پارک، یک کارشناس کره شمالی در دانشگاه هاروارد می گوید: در واقع ایده ای که وجود داشته ساختن یک رویا از جنس کره شمالی و معرفی کیم جونگ اون به عنوان سازنده این رویا و نشان دادن همسرش به عنوان صورت این رویا است.

ری سول جو نیز همچون ژاکلین کندی برآمده از نخبگان جامعه اش است. او یک رقصنده سابق و یک عضو یک گروه موسیقی برگزیده به نام Unhasu Orchestra است؛ گروهی که بر مبنای ظاهر، وفاداری و استعداد از سوی حکومت کره شمالی دستچین شده بود.

او هفت ماه بعد از آنکه کیم جونگ اون در سال 2011 قدرت را در کره شمالی به دست گرفت به هنگام حضورش با وی در یک کنسرت به دنیا معرفی گردید. او در ادامه از لقب رفیق ری به صندلی بانوی اول محترم کره شمالی رسید و بیشتر در کنار کیم جونگ اون ظاهر شد.

چیزی که درباره او شگفت انگیز بوده لباس ها و ظاهر غربگرای او است که یک سنت شکنی محسوب می گردد.

پدر عظیم کیم جونگ اون با هر گونه آرایش و لباس های زیبا برای زنان مخالفت بود و در حکومت وی این غیرقانونی بود که زنان زمانی که سر کار نیستند، شلوار بپوشند.

ری سول جون اما در اولین حضورش در مقابل انظار عمومی یک بلوز سبز روشن با یک دامن تنگ و کفشهای پاشنه بلند پوشید.

به نوشته دیلی میل ظاهر رنگین او در یک دنیای مردانه یک کنتراست چشمگیر محسوب می گردد.

به نوشته پاک، ری سول جو به کیت میدلتون، دوشس کمبریج گراییده و شیک پوشی جکی کندی را می نمایاند.

اولین حضور دیپلماتیک ری سول جو در پنجم مارس 2018، زمان میزبانی از یک هیات کره جنوبی به منظور تدارک برای اولین نشست رهبران دو کره که یک ماه بعد از آن رخ داد، صورت گرفت.

در این مراسم چونگ اوی یونگ، مشاور امنیت ملی کره جنوبی سوالی تحریک آمیز از کیم جونگ اون پرسید: آیا این برای شما افت دارد که سیگار را ترک کنید؟ این برای سلامتی شما بد است.

کسانی که پای میز بودند از شنیدن این صحبت برانگیخته شدند چرا که کسی جرات انتقاد از کیم جونگ اون را نداشت اما ری سول جو آغاز به دست زدن نموده و گفت: من همیشه از او می خواهم که دست از سیگار کشیدن بردارد اما او به حرف من گوش نمی نماید.

ری همچنین در ماه مارس 2018 برای ملاقات با شی جینپینگ، رئیس جمهور چین به پکن رفت و بعد از آن نیز چند سفر دیگر به چین داشت.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 386

به "راز زندگی کیم جونگ اون در کتاب کارشناس سیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز زندگی کیم جونگ اون در کتاب کارشناس سیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید