ربات هوشمندی که در 2 دقیقه کرونا را می کُشد

به گزارش زنگ قلاب بافی، یک شرکت تگزاسی ادعا می کند رباتی تولید کرده که می تواند Covid-19 را در 2 دقیقه بکشد. روش اصلی این ربات برای مبارزه با ویروس، حمله به ویروس با ضربات شدید نور UVC است. نور UVC تفاوت هایی نسبت به نور UV سنتی دارد و از طول موج کوتاه تر و پر انرژی تری تشکیل شده است.

ربات هوشمندی که در 2 دقیقه کرونا را می کُشد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت خدمات ضد عفونی کننده Xenex می گوید که این ربات را ایجاد کرده است که می تواند این نور را ساطع کند تا کروناویروس را از روی سطوح دور کند.

ظاهراً این ربات قبلاً در پایگاه های نظامی آمریکا، پادگان های پلیس و پردیس های دانشگاه ها مورد استفاده قرار گرفته است تا آزمایش شود. براساس اطلاعات وبلاگ این شرکت، در طی آزمایش، ربات LightStrike در دو دقیقه SARS-CoV-2 را نابود می کند.

این آزمایش در مؤسسه تحقیقات زیست پزشکی تگزاس، یکی از مؤسسات تحقیقاتی مستقل جهان اجرا شده است که منحصراً روی بیماری های عفونی کار می کند. ویروس کرونا به سادگی در سرتاسر جهان پخش می شود و شاید روش های پیشگیری بسیار مهمتر از آن باشند که ما تصور می کنیم.

ضد عفونی کردن فضا های عمومی اولویت اصلی برای کاهش خطر انتقال بیماری است. در حال حاضر ایجاد زیرساخت های مؤثر پیشگیری از عفونت امری ضروری است. دکتر مارک استبیچ، مدیر ارشد علمی و بنیانگذار Xenex گفت: ربات های ما به دلیل استاندارد بودن و تطابق با محیط زیست توسط بسیاری از بیمارستان های پیشرو در جهان به عنوان استاندارد مراقبت از محیط زیست پذیرفته شده اند و بسیار سریع کار می کنند.

البته در هنگام کار این ربات ها هیچ نیروی انسانی نباید در اتاق باشد. ربات های مذکور از لامپ زنون برای تولید انفجار هایی با شدت زیاد و طیف کامل برای کشتن میکروب ها استفاده می کند. قدرت میکروب کشی نور UVC از نور خورشید شدیدتر است. این شرکت هرکدام از این روبات ها را به مبلغ یکصد هزار دلار (80000 پوند) می فروشد و گزارش ها حاکی است که چندین مشتری مشهور در انتظار خرید هستند.

منبع: انتخاب
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 395

به "ربات هوشمندی که در 2 دقیقه کرونا را می کُشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات هوشمندی که در 2 دقیقه کرونا را می کُشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید