روسیه: آمریکا به گرجستان پیشنهاد توسعه آزمایشگاه های نظامی بیولوژیک داده است

به گزارش زنگ قلاب بافی، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که نمایندگانی از وزارت دفاع آمریکا اخیراً بعد از ملاقات از مرکز بهداشتی ریچارد لوگار گرجستان ، به طرف گرجی پیشنهاد داده اند که دامنه تحقیقات بیولوژیک این مرکز را توسعه و گسترش دهند.

روسیه: آمریکا به گرجستان پیشنهاد توسعه آزمایشگاه های نظامی بیولوژیک داده است

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که ایالات متحده آمریکا به گرجستان پیشنهاد همکاری در زمینه تحقیقات نظامی بیولوژیک داده است.

وی آدینه طی کنفرانس خبری گفت که مسکو می داند که آمریکا به گرجستان پیشنهاد توسعه برنامه تحقیقات نظامی در آزمایشگاه بیولوژی لوگار واقع در نزدیک تفلیس داده است.

به گزارش خبرگزاری نووستی، زاخاروا گفت: ما به هر حال تقویت حضور بیولوژیک مستقیم آمریکا در خارج را متوجه شده ایم.

وی ادامه داد: مسکو اطلاعاتی به دست آورده که نشان می دهد نمایندگانی از وزارت دفاع آمریکا اخیراً از مرکز بهداشتی ریچارد لوگار گرجستان (واقع در حومه تفلیس، پایتخت گرجستان) دیدن نموده اند و در آنجا به طرف گرجی پیشنهاد داده اند که دامنه تحقیقات بیولوژیک این مرکز را توسعه و گسترش دهند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که این کشور بعید نمی داند که آمریکایی ها در چنین آزمایشگاه های موجود در سایر کشورها دست به توسعه و تنوع بخشی به عناصر منجر به بیماری های خطرناک برای اهداف نظامی بزند.

او در سرانجام گفت: قطعاً نمی توان این واقعیت را که آمریکایی ها اقدام به ایجاد زیرساخت دارای توانمندی بیولوژیک خطرناک احتمالی در اطراف مرزهای روسیه نموده اند، نادیده گرفت.

اخیرا با شیوع کرونا در دنیا، آمریکا سعی دارد این ویروس را محصول آزمایشگاه های بیولوژیک چین معرفی کند و به آن ویروس چینی لقب داد و مدعی است ارتش این کشور آن را فراوری و منتشر نموده است؛ ادعایی که پکن شدیداً آن را رد کردو اقدام واشنگتن را بهانه ای برای تحت فشار قراردادن چین دانسته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 270

به "روسیه: آمریکا به گرجستان پیشنهاد توسعه آزمایشگاه های نظامی بیولوژیک داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا به گرجستان پیشنهاد توسعه آزمایشگاه های نظامی بیولوژیک داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید