سرنوشت تغییر قیمت خودروهای داخلی چه شد؟

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگاران، بالغ بر 20 روز است که قیمت گذاری خودروهای داخلی در شرایط نامشخص واقع شده است؛ این در حالیست که طبق آخرین اعلام رسمی وزیر صنعت، معدن و تجارت، آنالیز شیوه قیمت گذاری خودروهای داخلی و مشخص قیمت آن ها به ستاد تنظیم بازار واگذار شده است.

سرنوشت تغییر قیمت خودروهای داخلی چه شد؟

طی این مدت، اظهارنظرهای متفاوتی از مسئولان و مقامات وزارت صمت مبنی بر امروز و فردا شدن تشکیل جلسه ستاد تنظم بازار و اعلام نظر نهایی برای قیمت گذاری خودروها شنیده شد. اگرچه انتظار می رفت در اوایل آذرماه قیمت های نو اعلام و تکلیف صنعت خودرو معین گردد اما تا به امروز جلسه های ستاد تنظیم بازار خروجی در این رابطه نداشته است.

شایان ذکر است که اوایل هفته جاری، محمدصادق مفتح - قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی- اعلام نموده بود که قرار است ستاد تنظیم بازار روز چهارشنبه هفته جاری (امروز،10 آذرماه)، موضوع قیمت گذاری خودروهای داخلی را آنالیز و نظر نهایی خود را نسبت به اصلاح قیمت ها اعلام کند. البته این نیز شنیده شد که ستاد تنظیم بازار مخالف افزایش قیمت های قبلی بوده و در پی افزایش 10 درصدی قیمت خودرو است.

بعلاوه سهیل معمارباشی، دیرکل دفتر نیرو محرکه نیز چند روز پیش در حاشیه مراسم رونمایی از محصول نو بهمن دیزل، با بیان اینکه با شرایط حال حاضر خودروسازان و شرایط زیان دهی آن ها، امکان فعالیت دیگر وجود ندارد، اعلام نمود: این هفته در جلسه ستاد تنظیم بازار جمع بندی نهایی برای قیمت ها انجام و نتیجه اعلام می گردد.

اما همچنان امروز (چهارشنبه)، خبری از نتیجه نهایی برای قیمت گذاری خودروهای داخلی نیست و به نظر می رسد که ستاد تنظیم بازار هنوز در رابطه با قیمت گذاری خودرو به توافق نرسیده است. بعلاوه آنطور که شنیده شده گویا کارشناسان ستاد تنظیم بازار درباره نرخ خودروها به جمع بندی نرسیده اند، و طبق اعلام قائم مقام وزیر صمت، احتمال اینکه نشست ستاد تنظیم بازار به هفته آینده موکول گردد یا قیمت ها بطور کلی تغییر ننموده و ثابت باقی بماند، وجود دارد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1329

به "سرنوشت تغییر قیمت خودروهای داخلی چه شد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "سرنوشت تغییر قیمت خودروهای داخلی چه شد؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت تغییر قیمت خودروهای داخلی چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید