طرح دوچرخه کتاب در بجنورد کلید خورد

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در خراسان شمالی، مصطفی قدوسی مدیر اجرایی این طرح، گفت: این طرح با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی، در شهر بجنورد اجرایی و عملیاتی شد.

طرح دوچرخه کتاب در بجنورد کلید خورد

وی اضافه کرد: متأسفانه در هفته کتاب و کتاب خوانی برنامه­ های مناسبی توسط کتابفروشی ها اجرا نمی شود. همین موجب شد که من این طرح را در جهت معرفی کتاب و هفته کتاب اجرایی و عملیاتی کنم.

این فعال فرهنگی که پیش از این هم طرح کوچه کتاب و سفیر کتاب را در بجنورد عملیاتی و اجرایی کرده است، از بازخورد مناسب آنها سخن گفت و اضافه کرد: در طرح دوچرخه کتاب از روش سفر فعال (دوچرخه­ سواری) برای سفیران استفاده شده است تا به نوعی جایگاه و فرهنگ دوچرخه سواری هم در جامعه جا بیفتد و هم به برنامه­ های تبلیغاتی کتاب جامعه­ عمل پوشانده شود.

قدوسی گفت: این طرح به نوعی در راستای تقدیر و شناساندن فعالان فرهنگی است که از سالیان گذشته به صورت گمنام در سطح شهر بجنورد به ارائه­ خدمات کتاب می پردازند؛ کسانی که در سرما و گرما از روی عشق و علاقه این کار را انجام می دهند و سهم بسزایی در ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه دارند ولی جایگاهشان هنوز به درستی شناخته نشده است.

این فعال فرهنگی با اشاره به مشارکت های مردمی در اجرای این قبیل طرح های ترویجی کتابخوانی، اضافه کرد: این طرح گویای این است که می توانیم ایستگاه­ های سیار کتاب با مشارکت مردم با کمترین هزینه داشته باشیم؛ و امید است با نهادینه شدن این طرح فعالان فرهنگی بسیار در سطح شهر به صورت فعالانه به ترویج فرهنگ کتاب­خوانی بپردازند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 779

به "طرح دوچرخه کتاب در بجنورد کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح دوچرخه کتاب در بجنورد کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید