(عکس) ارثیه دیگو مارادونا به چه کسانی خواهد رسید؟

به گزارش زنگ قلاب بافی، ستاره فوتبال آرژانتینی اخیرا در 60 سالگی درگذشت و ارثیه ای پیچیده از خود به جای گذاشت که از زندگی شخصی گهگاه آشفته و پر از مشکل او حکایت دارد.

(عکس) ارثیه دیگو مارادونا به چه کسانی خواهد رسید؟

از زمان مرگ مارادونا برآورد های زیادی در رابطه با ثروت او و وراثی که از آن سهم می برند، شکل گرفته است.

مارادونا خانواده ای بزرگ داشت. او از روابط عاشقانه اش با 6 زن مختلف طی چندین دهه صاحب 8 فرزند شد و انتظار می رود ارثیه اش به طور مساوی میان آن ها تقسیم شود.

اما از آنجایی که خبری از وصیت نامه نیست، روزنامه نگاران و کارشناسان حقوقی آرژانتینی می گویند تقسیم ارث او کار چندان آسانی نخواهد بود. آن ها پیش بینی می کنند یک کشمکش طولانی مدت در دادگاه شکل بگیرد و در حالی که اعضای خانواده به جان هم افتاده اند و وکلا می کوشند ارزش واقعی دارایی هایش را محاسبه کنند، سر و کله تست های دی ان ای و فرصت طلبانی که ادعا می کنند فرزند او هستند هم پیدا شود.

الیاس کی یر خوفه، وکیل آرژانتینی در بوئنوس آیرس، پایتخت این کشور به بی بی سی گفت: پیش بینی می کنم تقسیم ارث مارادونا فرایندی آشفته و نابسامان داشته باشد. به نظرم رسیدگی به این موضوع مدتی طول خواهد کشید.

فرزندان مارادونا که هستند؟

پیدا شدن سر و کله افرادی که خود را فرزند مارادونا معرفی می کردند، موضوعی رایج در زندگی جنجالی مارادونا بود.

یکی از دختران او یک بار به شوخی گفت پدرش می توانست با فرزندانش که مرتبا به تعدادشان افزوده می شد یک تیم فوتبال تشکیل دهد.

اما مارادونا سال ها اصرار داشت که به جز جیانا (31 ساله) و دالما (33 ساله) که هر دو نتیجه ازدواج با همسر سابقش کلودیا ویافانیه هستند، فرزند دیگری ندارد. مارادونا و کلودیا بعد از 20 سال زندگی مشترک در 2003 از هم جدا شدند.

اما مارادونا در نهایت قبول کرد که 6 فرزند دیگر هم دارد. او در اواسط دهه 2010 میلادی بعد از دعوای حقوقی با دو زن که با آن ها خارج از ازدواج رابطه داشت، پذیرفت دیگو جونیور (34 ساله) و خانا (24 ساله) از پوست و گوشت خودش هستند.

اما در رابطه با پسر دومش، دیگو فرناندو که سال 2013 به دنیا آمد و حالا 7 سال دارد، چنین جنگ و و دعوایی وجود نداشت.

چند سال بعد در 2019 هم یک اتفاق غافلگیر کننده افتاد. . وکیل مارادونا گفت او پذیرفته پدر سه فرزند دیگر در کوبا هم هست. او سال 2000 برای درمان اعتیادش به کوکائین به این کشور رفت و چند سالی آنجا ماند.

این به روزترین اخبار در مورد فرزندانی است که مارادونا آن ها را به رسمیت شناخته بود.

اما این طور که پیداست او دست کم دو فرزند دیگر هم دارد: سانتیاگو لارا، 19 ساله و ماگالی خیل، 23 ساله از آرژانتین که می گویند مارادونا پدر آن هاست. هر دوی آن ها گفته اند در حال انجام اقدامات قانونی برای اثبات این موضوع هستند. آن ها برای این که بتوانند ادعای ارث کنند باید این کار را انجام دهند.

وکیل سانتیاگو لارا درخواست نبش قبر مارادونا را به دادگاه داده تا برای انجام آزمایش دی ان ای تکه ای از بدنش را جدا کنند. اما حتی اگر سانتیاگو و ماگالی بتوانند ثابت کنند مارادونا پدر آن هاست، باز هم معین نیست چه میزان ارث به آن ها تعلق خواهد گرفت.

مارادونا به طور تقریبی چه میزان ثروت دارد؟

هیچ گزارش جامعی از ثروت مارادونا وجود ندارد اما رسانه ها برای تخمین ارزش دارایی های او از دو روش استفاده کرده اند.

در روش اول ارزش کلی دارایی های مارادونا، از ماشین های اسپرت او گرفته تا جواهراتش، تخمین زده شده است.

طبق یکی از برآورد هایی که به طور گسترده در رسانه های آرژانتینی مطرح شده، ارزش ارثیه مارادونا 75 تا 100 میلیون دلار است. این رقمی است که خولیو چیاپه تا، روزنامه نگار ورزشی آرژانتینی و از نزدیکان مارادونا در مقاله خود بدون ذکر منبع به آن اشاره کرده است.

در روش دوم، ثروت خالص مارادونا در نظر گرفته شده است. به معنای ساده تر یعنی ارزش تمامی آنچه متعلق به اوست منهای بدهی هایش.

به گفته وب سایت سلبریتی نت ورث که در رابطه با میزان دارایی های افراد مشهور گزارش می دهد، ثروت خالص مارادونا در هنگام مرگش چیزی حدود 500 هزار دلار بوده است. این وب سایت می گوید ثروت خالص او را بر اساس تجزیه و تحلیل های اقتصادی، مطالعات بازار و منابع داخلی تخمین زده است.

برخی از دارایی های مارادونا که به طور گسترده گزارش شده اند، عبارتند از:

  • دست کم 5 ملک در آرژانتین اما آن طور که آقای خوفه می گوید: او در بورلی هیلز عمارت ندارد.
  • یک رولز رویس گوست به ارزش تقریبی 360 هزار دلار و یک بی ام و مدل آی 8 که حدود 175 هزار دلار قیمت دارد.
  • یک خودروی آبی خاکی به نام Hunter Overcomer که در مسیرهای بسیار سخت خارج از جاده به راحتی حرکت می کند. ماشین عجیبی که در جریان سفرش به بلاروس به او هدیه داده شد.
  • یک حلقه الماس به ارزش 360 هزار دلار
  • قراردادی که به شرکت بازی سازی کونامی اجازه می دهد از چهره مارادونا در مجموعه بازی های ویدئویی فوتبال خود به نام پرو اولوشن ساکر (Pro Evolution Soccer) استفاده کند.

سلبریتی نت ورث می گوید مارادونا در طول دوران حرفه ای خود به عنوان بازیکن و مربی، از دستمزدها و قراردادهای تجاری اش ده ها میلیون دلار پول به دست آورده است.

بخش عمده ای از این ثروت به قرارداد مارادونا با باشگاه ایتالیایی ناپولی مربوط می شد. بنابر گزارشی که نیویورک تایمز در 1990 منتشر کرد، او در ناپولی 3 میلیون دلار دستمزد گرفت و 8 تا 10 میلیون دلار هم از راه قراردادهای تجاری اش به دست آورد.

ایتالیا هم مارادونا را به موفقیت رساند و هم باعث تباهی اش شد. آن ها با یک دست به او می دادند و با دست دیگر از او پس می دریافتد. در 2005، دولت ایتالیا گفت مارادونا 48/6 میلیون دلار بابت اقتصادیات بر درآمد دوران حضورش در ناپولی به این کشور بدهکار است.

هنوز بخش قابل توجهی از این بدهی پرداخت نشده است.

مارادونا قبول نکرد این پول را بپردازد و اگر زنده می ماند باز هم از پرداخت آن سر باز می زد.

با این وجود، این صورتحساب اقتصادیاتی همچنان یکی از بدهی های اصلی او به حساب می آمد. مبلغی که سلبریتی نت ورث در برآورد خود در نظر گرفته و به همین دلیل رقم ظاهرا پایین 500 هزار دلار را برای ثروت خالص مارادونا اعلام کرده است.

لوئیس ونتورا، روزنامه نگار آرژانتینی و دوست مارادونا می گوید عادات او در خرج کردن هم اصلا به سود حساب بانکی اش نبود. در یکی از برنامه های تلویزیون آرژانتین از ونتورا پرسیده شد که آیا مارادونا هنگام مرگش فقیر بود. او در پاسخ گفت: به طور قطع فقیر بود. مارادونا دوست داشت خرج کند و اگر کسی از او پول می خواست، دریغ نمی کرد.

ارثیه مارادونا چگونه تقسیم خواهد شد؟

مارادونا در دوران زندگی خود درگیری هایی به شدت علنی با شرکای زندگی سابق و فرزندانش داشت و همه طرف های دعوا بارها شکایت های خود را در شبکه های اجتماعی و تلویزیون آرژانتین مطرح کرده بودند.

سلامت و ثروت مارادونا در اغلب موارد دلیل اصلی کشمکش های او با خانواده اش بود. به عنوان مثال در نوامبر 2019، وقتی جیانینا، دختر او در شبکه های اجتماعی نسبت به سلامت پدرش ابراز نگرانی کرد، مارادونا هم در یک ویدئو در یوتیوب با اشاره به ارثیه خود، گفت: به همه شما می گویم که چیزی از خودم به ارث نخواهم گذاشت. همه را خواهم بخشید.

اما طبق قوانین آرژانتین، در وصیت نامه تنها می توان یک سوم از دارایی را بخشید و باقی آن باید به فرزندان یا همسر برسد.

از آنجایی که به نظر نمی رسد مارادونا وصیت نامه ای از خود به جا گذاشته باشد و در زمان مرگش هم همسری نداشته، به طور نظری، کل دارایی او باید به شکل مساوی بین فرزندانش تقسیم شود.

آقای خوفه می گوید: در فرهنگ آرژانتین تنظیم وصیت نامه عمومیت ندارد و بیشتر مردم این کار را نمی کنند.

بی بی سی با ماتیاس مورلا، وکیل مارادونا تماس گرفت تا در مورد وصیت نامه او و مسائل مربوط به ارثیه اش سوال کند اما تا زمان انتشار این مقاله جوابی دریافت نکرد. در نبود وصیت نامه، مسائل کمی جدی تر خواهد شد.

وراث مسلم مارادونا - چه به رسمیت شناخته شده و چه نشده باشند- می توانند 9 روز پس از مرگ او در روز 25 نوامبر برای دریافت سهم خود از ارثیه در دادگاه پرونده تشکیل دهند. به گزارش رسانه های آرژانتینی دختر سوم مارادونا، خانا اولین نفری است که دست به این کار زده.

سباستین لیمه رس، وکیل متخصص در زمینه ارث به بی بی سی گفت، در نهایت قاضی در مورد این که به هر فرد چه میزان ارث تعلق می گیرد، تصمیم گیری و سندی موسوم به اقرارنامه وراث را تنظیم خواهد کرد. فرایندی که ممکن است ماه ها طول بکشد.

آقای لیمه رس گفت در عین حال نمی توانیم پیش بینی کنیم که وراث با هم به خوبی کنار بیایند.

به هر حال هیچ کس نمی تواند خانواده اش را انتخاب کند و این مساله ای که برخی می گویند اختیارش دست خداست.

منبع: فرارو
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 784

به "(عکس) ارثیه دیگو مارادونا به چه کسانی خواهد رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس) ارثیه دیگو مارادونا به چه کسانی خواهد رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید