غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع)

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه الکفیل، کارکنان بخش نگهداری حرم مطهر در آستان مقدس حضرت عباس(ع)، اقدامات شستشو و غبارروبی پنجره های ضریح مطهر حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام) را به سرانجام رساندند.

غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع)

بر اساس این گزارش، این اقدام به منظور نظافت و نگهداری این ضریح مطهر از اکسیداسیون و تغییرات ناشی از شرایط جوی در گذر زمان انجام می گیرد.

نزار غنی خلیل، مسئول این بخش، به شبکه الکفیل گفت: این اقدامات به صورت دوره ای و در نهایت دقت و ظرافت، به وسیله کارکنان بخش ما انجام می گردد و در آن مواد خاص پاکسازی مورد استفاده قرار می گیرد تا ضمن نظافت و حفظ زیبایی پنجره های ضریح مطهر، مانع از آسیب آن گردد.

وی اضافه نمود: این اقدامات شامل نظافت و درخشان سازی اجزای فلزی ضریح به علاوه سقف و پایه های آن می گردد. در این پاکسازی مواد سازگار با فلزات بکار رفته در ضریح که متشکل از طلا، نقره، استیل و سایر فلزات است، مورد استفاده قرار می گیرد تا رسوبات و اکسیداسیون ناشی از شرایط جوی در گذر زمان از آن زدوده شده و ضمن حفظ زیبایی، شرایط معنوی متناسب با قداست این مکان مطهر را فراهم آورد.

وی شرح داد: کار غبار روبی و نظافت ضریح مطهر حضرت عباس(ع) در ساعات پایانی شب انجام می گردد تا مزاحمتی برای رفت و آمد زائران ایجاد نگردد. این کار شامل دو مرحله است: مرحله اول پاکسازی رسوبات و مرحله دوم نظافت ضریح با مواد خاص.

لازم به ذکر است کارکنان بخش نگهداری آستان مقدس حضرت عباس(ع)، عهده دار تمام امور خدماتی و نظافتی در حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام)، ضریح مطهر و نیز تنظیم سهولت حرکت زائران در ایام عادی و زیارت های میلیونی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1349

به "غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غبار روبی پنجره های ضریح مطهر اباالفضل العباس(ع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید