غوغای لرها در تالار وحدت؛ همخوانی دایه دایه به یاد رضا سقایی

به گزارش زنگ قلاب بافی، تالار وحدت شامگاه سه شنبه مملو از جمعیت لرستانی هایی بود که به این سالن رنگ و بویی دیگر بخشیده بودند و بسیاری از آنها با لباس های محلی خود حال و هوا و فرهنگ این خطه را به قلب تهران آورده بودند.

غوغای لرها در تالار وحدت؛ همخوانی دایه دایه به یاد رضا سقایی

به گزارش ایسنا، هر کجا که موسیقی نواحی باشد، آداب و فرهنگ آن منطقه هم هست. تفاوتی ندارد که لُر باشید، کُرد باشید یا گیلانی و آذری. زمانی که حرف از موسیقی باشد گویی همه دست به دست هم می دهند تا فرهنگ و رسوم خود را به رخ بکشند و اجازه ندهند که چراغ آن خاموش گردد.

از موسیقی نواحی همواره اینگونه یاد می گردد که حمایت چندانی از آن در کار نیست؛ این امر تا حدودی درست است ولی از طرف دیگر خود اهالی آن منطقه، هیچگاه دست از حمایت موسیقی خود برنمی دارند به خصوص اگر بحث بر سر پیشکسوتان باشد.

درحقیقت حمایت از موسیقی نواحی اینگونه است که حداقل در همان استان یا تهران که رنگین کمانی قومیتی دارد، از بالاترین حد خود برخوردار است.

موسیقی استان لرستان هم همین گونه است؛ به خصوص که جمعیت لرها تنها به استان لرستان ختم نمی گردد و در نقاط مختلف کشور پراکندگی دارند. به همین جهت زمانی که پای موسیقی و به خصوص پیشکسوت های این عرصه در میان باشد، کم نمی گذارند.

فرج علیپور از آن دست هنرمندانی است که در بین مردم لرستان از محبوبیت بالایی برخوردار است و بلیت کنسرت هایش روی زمین نمی ماند. این هنرمند موسیقی لرستان، شامگاه ششم تیر در تالار وحدت به روی صحنه رفت و آثار محبوب و قدیمی خود را اجرا کرد که با استقبال مخاطبان رو به رو شد.

در بین آثاری که این هنرمند اجرا کرد می توان به سیت بیارم، یه شویی نصفه شویی، بارون بارون، دایه دایه، خرم آباد و ... اشاره نمود. در این اجرا بعلاوه قطعه دایه دایه به یاد رضا سقایی اجرا شد.

در این کنسرت امیرعباس ستایشگر (مدیرعامل انجمن موسیقی) و محمد الهیاری (مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) حضور داشتند.

فرج علیپور پنجشنبه هشتم تیر ساعت 21:30 نیز در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

منبع: فرارو
انتشار: 8 تیر 1402 بروزرسانی: 8 تیر 1402 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1681

به "غوغای لرها در تالار وحدت؛ همخوانی دایه دایه به یاد رضا سقایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غوغای لرها در تالار وحدت؛ همخوانی دایه دایه به یاد رضا سقایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید