مادورو: از مخالفان خود در واشنگتن و کاراکاس باهو ش ترم ، پامپئو انگار روی زمین نیست

به گزارش زنگ قلاب بافی، رئیس جمهور ونزوئلا با مقصر دانستن وزیر خارجه آمریکا در شکست خوردن سیاست های واشنگتن در قبال این کشور، تاکید نمود تحریم ها هر چقدر هم که باشند باز هم ونزوئلا را متوقف نمی نمایند.

مادورو: از مخالفان خود در واشنگتن و کاراکاس باهو ش ترم ، پامپئو انگار روی زمین نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در جدیدترین مصاحبه خود با یک رسانه مهم آمریکایی، گفت: تحریم های آمریکا نمی تواند این کشور را متوقف کند.

مادورو در مصاحبه ای یک ساعته با روزنامه واشنگتن پست، گفت: از مخالفان خود در واشنگتن و کاراکاس باهو ش تر بوده و اکنون با آرامش همه چیز را کاملاً در کنترل خود دارد.

به نوشته واشنگتن پست، وی شرح داد اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تحریم های کاراکاس را لغو کند و روابط با این کشور را به حالت عادی بازگرداند، منبع عایدی مهمی برای شرکت های نفتی آمریکا در ونزوئلا، به عنوان یکی از اعضای اُپک، وجود دارد.

رئیس جمهور ونزوئلا با تاکید بر لزوم تغییر رفتار ایالات متحده در قبال این کشور، گفت: اگر بین دولت ها احترام برقرار باشد، اگر مصاحبه و تبادل اطلاعات معتبر وجود داشته باشد، فارغ از اینکه آمریکا چقدر بزرگ است، نوع جدیدی از رابطه شکل خواهد گرفت.

بر این اساس، مادورو خود را بازمانده زیرک نبرد طولانی مدت با اپوزیسیون در داخل و آمریکا و متحدان در خارج - که برای براندازی کوشش می کردند - توصیف نموده و گفت: اکنون زمان مذاکره مستقیم با واشنگتن جهت انتها دادن به بن بست سیاسی ونزوئلا است.

وی همچنین بر عزم خود جهت برگزاری انتخابات سراسری در ونزوئلا در امسال تاکید نمود.

رئیس جمهور ونزوئلا به واشنگتن پست گفت که مخالفانش، او را دست کم گرفتند، اما وی به آن ها اجازه داد طرح و نقشه خود برای کودتا را اجرا نمایند تا بدین ترتیب خائنین از وفاداران تمییز داده شوند.

مادورو با تاکید بر بی فایده بودن تحریم های آمریکا، ادامه داد: من ذره ای اهمیت نمی دهم که اروپا یا آمریکا چه کار می نماید. ما هیچ اهمیتی نمی دهیم. ما فقط برای اینکه خودمان چه می کنیم، اهمیت قائل هستیم. مهم نیست چند هزار تحریم [علیه ما اعمال می گردد]، آن ها ونزوئلا و ما را متوقف نمی نمایند.

وی با اشاره به روابط خوبی که ونزوئلا با کوبا، روسیه و چین دارد، توضیح داد: ما اکنون بیش از هر زمان دیگری متحد هستیم.

رئیس جمهور ونزوئلا سپس مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا را مقصر شکست سیاست های ترامپ در قبال این کشور معرفی نموده و گفت: به نظرم پامپئو در توهم و خیال زندگی می نماید. او انگار روی زمین نیست. به نظرم ترامپ مشاوران بسیار بدی درباره ونزوئلا داشته است. جان بولتون، مایک پامپئو، الیوت آبرامز، [همگی]به او دیدگاه غلطی دادند.

مادورو با غیرقانونی دانستن احتمال اعمال محاصره دریایی بر نفت صادراتی ونزوئلا به کوبا، شرح داد: به نظرم این برای هیچکسی خوب نیست، حداقل برای آمریکا. این اقدام تنش های زیادی را در تمام کارائیب ایجاد می نماید و به ضرر منافع تمامی دولت هایی است که بخشی از این جامعه هستند.

بهمن ماه سال گذشته خوان گوآیدو در اقدامی غیرقانونی خودش را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی گفت. پس از آن نیز، واشنگتن با وضع تحریم هایی علیه کاراکاس، تمام کوشش خود را برای برکنار کردن دولت مادورو از قدرت به کار گرفت و در مرداد ماه امسال به همین دلیل تمامی دارایی های دولت ونزوئلا در آمریکا را مسدود کرد.

دولت آمریکا در جدیدترین مورد از کوشش های خود برای اعمال فشار به دولت مادورو، دوشنبه هفته جاری، تحریم های جدیدی علیه هفت نفر از مقام های دولت مادورو اعمال کرد.

با اینحال، کوشش های واشنگتن برای تشدید فشار علیه دولت ونزوئلا به امید برکنار کردن مادورو از قدرت، تا به امروز نتیجه ای در برنداشته است و مادورو با حمایت مردم کشورش همچنان بعنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا در قدرت باقی مانده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 109

به "مادورو: از مخالفان خود در واشنگتن و کاراکاس باهو ش ترم ، پامپئو انگار روی زمین نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: از مخالفان خود در واشنگتن و کاراکاس باهو ش ترم ، پامپئو انگار روی زمین نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید