رئیس جمهور اوکراین: از انتشار مکالمه ام توسط ترامپ عصابی شدم

به گزارش زنگ قلاب بافی، رئیس جمهور اوکراین در مصاحبه با یک پایگاه خبری گفت که از اقدام رئیس جمهور سابق آمریکا در انتشار متن مکالمه تلفنی اش با وی عصبانی شده است.

رئیس جمهور اوکراین: از انتشار مکالمه ام توسط ترامپ عصابی شدم

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ولودمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین دوشنبه از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به دلیل انتشار متن مکالمه میان این دو در سال 2019 انتقاد نموده و گفت که نقض حریم خصوصی کاملا اشتباه است.

رئیس جمهور اوکراین که با نشریه آکسیوس مصاحبه می کرد، گفت که انتشار متن تماس تلفنی اش با ترامپ وی را عصبانی نموده است.

به عقیده وی، مکالمه میان رؤسای جمهور باید محرمانه باقی بماند. زلنسکی در این مصاحبه گفت: من فکر می کنم که این کاملا اشتباه است.

زلنسکی ادامه داد: این نخستین گفت وگوی جدی میان دو رئیس جمهور و دو شریک استراتژیک بوده است. به هر حال هیچکدام از ما این حق را ندارد که چنین چیزی را علنی کند.

در سال 2019، سیاستمداران حزب دموکرات اعلام کردند که ترامپ در مکالمه تلفنی خود با زلنسکی، وی را مجبور نموده که درباره فعالیت هولدینگ اوکراینی بوریسما تحقیق انجام دهد.

یکی از اعضای هیئت مدیره این هولدینگ هانتر بایدن پسر رئیس جمهور کنونی آمریکا بوده و ترامپ به دنبال کشف فساد اقتصادی در این هولدینگ و استفاده از آن علیه بایدن در رقابت های انتخاباتی بود.

پس از این تماس، استیضاح ترامپ توسط دموکرات ها کلید خورد و با وجود تصویب استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا، اما فرایند استیضاح رئیس جمهور سابق آمریکا در مجلس سنا تکمیل نشد و جمهوری خواستار سنا از استیضاح ترامپ حمایت نکردند.

رئیس جمهور اوکراین در ادامه مصاحبه خود گفت: زمانی که نام من در رسانه های مختلف مطرح شد، من خواندم که ترامپ من را تحت فشار قرار داده است. شنیدن این مطالب مرا خیلی آزرده کرد.

وی اضافه نمود: من رئیس جمهور اوکراین هستم. ممکن است که ما کشوری کوچکتر از آمریکا باشیم اما ما یک کشور مستقل هستیم.

زلنسکی ابراز امیدواری کرد که شاهد شروع مرحله جدیدی در روابط میان کیف و واشنگتن باشد.

رئیس جمهور اوکراین گفت: من تمایل دارم که وارد مرحله ای جدید شده و گام در راستای نو بگذاریم و این راستا برای من یک گفت وگوی باز است.

زلنسکی ضمن تبریک به جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا برای پیروزی در انتخابات سوم نوامبر (13 آبان) از حمایت هر دو حزب آمریکا از اوکراین قدردانی نموده و بار دیگر از واشنگتن خواست تا به تعهدات خود درباره امنیت اروپا پایبند باشد.

وی در این مصاحبه با پایگاه خبری آکسیوس گفت: در شرق اوکراین همچنان جنگ وجود دارد.

رئیس جمهور اوکراین ضمن متهم کردم روسیه به تجاوز به این کشور بار دیگر به الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه اشاره نمود.

به دنبال ساقط شدن رئیس جمهور حامی روسیه در اوکراین در نتیجه شورش های مورد حمایت آمریکا و غربی ها و متواری شدن او به روسیه، بیست و پنجم اسفند ماه 1392 در منطقه کریمه درباره الحاق به روسیه همه پرسی برگزار گردید.

طبق اعلام مقام های روسیه، بیش از 90 درصد ساکنان کریمه به الحاق به روسیه رای مثبت دادند اما اوکراین و حامیان غربی این کشور الحاق را غیرقانونی خوانده و آمریکا و اتحادیه اروپا در همین ارتباط تحریم هایی ضد مسکو وضع نموده اند.

زلنسکی بار دیگر بر خواست اوکراین برای پیوستن به ائتلاف ناتو تاکید نمود و با اشاره به رئیس جمهور جدید آمریکا گفت: آقای رئیس جمهور، چرا ما هنوز عضو ناتو نیستیم؟

وی اضافه نمود: در صورتی که اوکراین عضو ناتو بوده، هیچگونه تشدید تنشی در شرق اوکراین وجود نداشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 891

به "رئیس جمهور اوکراین: از انتشار مکالمه ام توسط ترامپ عصابی شدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور اوکراین: از انتشار مکالمه ام توسط ترامپ عصابی شدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید