مردم آثار توافق های نفتی با روسیه را به زودی خواهند دید

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگاران، جواد اوجی در تبیین مهمترین برنامه های خود در روسیه با بیان اینکه به جرأت می گویم که یکی از پربارترین سفرها بود و بسیار بیشتر از آنچه انتظار داشتیم، حاصل شد، اظهار کرد: دیدارهای خوبی با الکساندر نواک، معاون نخست وزیر، نیکلای شولگینوف، وزیر انرژی و شرکت های توانمند روس در حوزه نفت و گاز داشتیم.

مردم آثار توافق های نفتی با روسیه را به زودی خواهند دید

وی با اشاره به اینکه در زمینه مشارکت در توسعه میدان های نفت و گاز، احداث پتروپالایشگاه، انتقال فناوری و تجهیزات فناورانه، که به شدت موردنیاز صنعت نفت است، توافق های بسیار خوبی انجام شد و اسناد مهمی امضا شد، توضیح داد: مردم ایران به زودی آثار این توافق ها را در حوزه انرژی خواهند دید.

وزیر نفت با بیان اینکه با توجه به عزم جدی که در 2 کشور به ویژه در حوزه وزارتخانه های نفت و انرژی ایران و روسیه وجود دارد، به زودی همه این توافق ها محقق می گردد، یادآور شد: نقشه راه جامع همکاری مشترک در تمام زیرمجموعه های نفت و انرژی تدوین شده است. ما از یک ماه گذشته پیشنهادهای خود را به طرف های روس ارائه نموده بودیم و شرکت های توانمند روسی نیز علاقمندی خود را برای همکاری اعلام کردند.

اوجی به تحریم های ظالمانه آمریکا ضد ایران و روسیه اشاره نمود و با بیان اینکه هر دو کشور در کنار ظرفیت های بسیار خوب دارای ذخایر فراوان نفتی و گاز هستند که می توان از آن ها بهره ببرند، تأکید کرد: با توافق های به دست آمده، بی شک مردم و حوزه نفت، آثار آن را خواهند دید.

وی با بیان اینکه روس ها به خوبی متوجه شدند که عزم و اراده دولت سیزدهم و وزارت نفت ایران بر این پایدار شده که این روابط را مستحکم و مستمر پیش ببریم، گفت: ایران و روسیه در ائتلاف اوپک پلاس (تولیدکنندگان عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت-اوپک و غیر اوپک) هم دارای دیدگاه یکسانی هستند.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1394

به "مردم آثار توافق های نفتی با روسیه را به زودی خواهند دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم آثار توافق های نفتی با روسیه را به زودی خواهند دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید