ویژگی های اقتصاد کانادا

به گزارش زنگ قلاب بافی، اولین نشست و توسعه کانادا به بهره برداری و صادرات منابع طبیعی وسیع کشور وابسته بود. در طول قرن بیستم , صنایع و خدمات تولیدی به طور فزاینده ای مهم شدند. در اواخر قرن بیستم , کشاورزی و معدن کم تر از 80 درصد نیروی کار کانادا را تشکیل می دادند , در حالی که تولید در یک پنجم و خدمات , شامل حمل و نقل , تجارت , امور مالی و سایر فعالیت ها , تقریبا ً سه چهارم نیروی کار را به کار گرفته بود. برای سال ها , کانادا صنایع تولیدی خود را از طریق تعرفه های حمایتی بر روی کالاهای تولیدی وارداتی پشتیبانی کرد. در نتیجه , بسیاری از شرکت ها کارخانه های شعبه را برای تامین بازار کانادا تاسیس کردند.

ویژگی های اقتصاد کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین هزینه سفر به کانادا 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

یکی دیگر از اصول سیاست اقتصادی کانادا ارائه کمک های بلاعوض و کمک های بلاعوض دولت برای تحریک توسعه اقتصادی در زمینه های رشد کند بود. در دهه 1970 , کانادا از این دو سیاست اساسی دور شد. انطباق با قوانین بین المللی در زمینه تجارت و تاسیس یک منطقه آزاد تجاری با ایالات متحده آمریکا - که با اجرای توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شاقتصادی (توافقات تجارت آزاد آمریکا) , شامل مکزیک - کاهش حمایت از کارخانه های تولیدی کانادا است. بودجه برنامه های توسعه اقتصادی منطقه ای نیز کاهش یافت. برخی شرکت های چندملیتی کارخانه های خود را به کشورهایی منتقل کرده اند که در آن ها هزینه ها ارزان تر بوده و باعث خسارات شغلی و نارضایتی سیاسی در کانادا می شود.

اقتصاد کانادا تحت سلطه بخش خصوصی است , گرچه برخی از شرکت ها (شامل خدمات پستی , خدمات پستی , برخی خدمات برقی , و برخی خدمات حمل و نقل) در اختیار عموم باقی مانده اند. در طول دهه 1970 برخی صنایع ملی خصوصی سازی شدند. کشاورزی کانادا کاملا ً خصوصی است , اما به یارانه های دولتی برای رقابت با بخش های کشاورزی بسیار یارانه ای اتحادیه اروپا و آمریکا وابسته است. چندین هییت بازاریابی برای محصولات کشاورزی خاص مدیریت عرضه و ایجاد قیمت های زمین را انجام می دهند.

انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 135

به "ویژگی های اقتصاد کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی های اقتصاد کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید