پاسخگویی به 30 میلیون تماس در 9 ماه

به گزارش زنگ قلاب بافی، تهران (پانا) - شرکت مخابرات ایران گفت در 9 ماه گذشته به 30 میلیون از تماس های مشترکان در مراکز تماس 2020 سراسر کشور پاسخ داده است.

پاسخگویی به 30 میلیون تماس در 9 ماه

در پی انتشار خبری از سوی مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کنندگان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که اعلام کرده بالغ بر 60 درصد تماس های مردم با شرکت مخابرات ایران به علت تاخیر در پاسخگویی از دست می رود روابط عمومی شرکت مخابرات ایران به ایرنا گفت: این شرکت در راستای مشتری مداری و پاسخگویی صحیح و به جا به مشتریان خود، در 31 استان کشور مرکز تماس 2020 را راه اندازی کرده است. این مراکز تماس 24 ساعته، روزانه بیش از 180 تا 250 هزار تماس را پاسخ می دهد. زمان انتظار در 8 استان از جمله تهران، بالای یک دقیقه است.

در سه استان بین 50 تا 60 ثانیه و در 19 استان زیر 50 ثانیه است. به همین دلیل اعلام این که 60 درصد تماس های مردم با شرکت مخابرات ایران به علت تاخیر در پاسخگویی از دست می رود، گزارش غلطی است که شرکت مخابرات آن را تایید نمی کند.

به گفته روابط عمومی شرکت مخابرات به دلایل مختلف حجم تماس ها افزایش قابل توجهی داشته که منجر به از دست رفتن بخشی از آن در ساعت های پرترافیک شده است.

روابط عمومی در توضیح این دلایل گفت: به دلیل شرایط بحران کرونا در کشور، حدود 90 درصد مشتریان همزمان در حال استفاده از اینترنت هستند و براین اساس به دلایل متعددی از جمله عدم آشنایی از نرم افزارهای جدید در فضای مجازی و آموزشی، با مراکز 2020، تماس می گیرند. به طوری که تماس ها در این ایام، 4تا 5 برابر روزهای معمول افزایش یافته است.

با توجه به افزایش سه برابری مصرف در ایام کرونا، کمبود پهنای باند اینترنت در کشور نیز باعث می شود در زمان های پیک، تعداد تماس افزایش یافته و پاسخگویی با مشکل روبرو شود که البته امیدواریم یا شرکت ارتباطات زیرساخت بتواند پهنای باند مورد نیاز شرکت مخابرات ایران را تامین یا به مخابرات اجازه داده شود از جای دیگری این کمبود را تامین کند.

به گفته روابط عمومی علت دیگر افزایش تماس ها با مراکز تماس 2020 بی اطلاعی مشتریان سایر fcp ها و اپراتورهای تلفن همراه است. بسیاری از مشتریان سایر اپراتورها و شرکت های ارتباطی خصوصی دیگر، به اشتباه با مرکز تماس شرکت مخابرات ایران تماس می گیرند که ما آنها را به سمت اپراتورهای درست هدایت می کنیم که این حجم زیادی از تماس های مارا اشغال می کند.

با این توضیحات، تاکید می شود تمام برنامه های شرکت مخابرات ایران با توجه به وسعت فعالیت ها و خدمت رسانی گسترده در سراسر کشور، در چارچوب مشتری مداری و حل مسائل مخاطبان است. بنابراین قضاوت یکطرفه نسبت به این که آخرین رتبه در پاسخگویی را به کاربران به شرکت مخابرات ایران می دهد، نتیجه ای جز تشویش افکار عمومی و سلب انتخاب صحیح را در بر نخواهد داشت.

شرکت مخابرات ایران انتظار تامین پهنای باند مورد نیاز از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت و حتی افزایش پهنای باند را داشته و یادآور می شود که علاوه بر مطالب پیش گفته، حجم زیادی از اطلاع رسانی مرکز 2020، مربوط به سایر اپراتورهای همراه و fcp ها بوده و به طورکلی التزام این شرکت، تلاش برای همکاری همه جانبه با تمام فعالین عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 805

به "پاسخگویی به 30 میلیون تماس در 9 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخگویی به 30 میلیون تماس در 9 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید