چگونه می توان ریمل خشک شده را دوباره قابل استفاده کرد؟

به گزارش زنگ قلاب بافی، در صورتی که از ریمل به عنوان یکی از لوازم آرایش چشم خود استفاده می کنید باید این نکته را بپذیرید که ریمل کوتاه ترین طول عمر را در میان همه وسایل آرایشی دارد و سه ماه پس از آغاز استفاده از آن آغاز به خشک شدن می نماید. به صورت کلی فرمولاسیون مایع آن باعث می گردد میکروب های بیشتری را نسبت به وسایل پودری و ترکیبی بگیرد. در این مطلب یه آنالیز همه چیز درباره ریمل خشک شده پرداخته و روش های احیای ریمل خشک را هم توضیح می دهیم.

چگونه می توان ریمل خشک شده را دوباره قابل استفاده کرد؟

علت های خشک شدن ریمل

در ادامه مطلب همه چیز درباره ریمل خشک شده به آنالیز علت های خشک شدن ریمل می پردازیم.

1. پمپ کردن بیش از حد

هر بار که براش ریمل را به درون ظرف آن پمپ می کنید باعث ورود جریان هوا به داخل آن می شوید و همین مساله عامل خشکی ریمل محسوب می گردد. علاوه بر این باکتری های بی شماری در اکسیژن زنده می مانند بنابراین هنگامی که هوا را به داخل ظرف ریمل پمپاژ می کنید باعث آلودگی بیشتر آن می شوید. برای جلوگیری از این مساله پوکه ریمل را گرفته و در خلاف جهت لبه های ظرف ریمل بکشید، برس را بچرخانید و محصول را روی لبه ها بزنید.

2. نبستن درپوش ریمل

به وضوح روی محصول نوشته شده است که برای جلوگیری از خشک شدن محصول در آن را ببندید. در صورتی که در محصول به درستی بسته نگردد هوا و گرما به داخل ترکیب نفوذ نموده و باعث غلیط شدن فرمولاسیون مایع ریمل می شوند. بنابراین حتما در ریمل را محکم ببندید.

3. عدم خرید کالای اصل و معتبر

معمولا برندهای باکیفیت و مرغوب عمر طولانی تری دارند و دیرتر خشک می شوند بنابراین سعی کنید حتما از برندهای معتبر و اصل ریمل تهیه کنید. بعلاوه در زمان خرید ریمل اصالت کالا، تاریخ فراوری، انقضا و سالم بودن بسته بندی را هم آنالیز کنید. راهنمای خرید ریمل را حتما پیش از خرید مطالعه کنید.

4. گرما و رطوبت

برای جلوگیری از خشک شدن ریمل سعی کنید آن را به دور از گرما و رطوبت، در جایی خشک و خنک، به دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید.

چگونه ریمل خشک شده را درست کنیم

در ادامه موضوع همه چیز درباره ریمل خشک شده راه حلهای درست کردن ریمل خشک شده را آنالیز نموده ایم و این مساله را توضیح داده ایم که ریمل خشک شده را چگونه درست کنیم.

1. استفاده از محلول لنز

در صورتی که از لنز تماسی استفاده می کنید این راه حل تکنیک بسیار مناسبی برای درست کردن ریمل خشک شده خواهد بود. چند قطره سالین یا محلول لنز برای ریمل خشک شده می تواند معجزه آسا باشد و برای چشم ها هم بدون ضرر است. به این منظور دو قطره محلول لنز را به صورت مستقیم داخل ظرف ریمل بریزید سپس ریمل را با چرخاندن ظرف آن بین کف دست برای یک دقیقه گرم کنید. این کار فرمولاسیون غلیظ را از بین می برد. افزودن قطره های بیشتر به اندازه ریمل به جامانده در بطری بستگی دارد.

2. استفاده از قطره چشم اشک مصنوعی

اشک مصنوعی نوعی از قطره چشم مناسب افراد دارای چشم خشک است و رطوبت چشم را باز می گرداند. برای استفاده از قطره چشم برای ریمل خشک شده کافی است چند قطره از آن را به ریمل اضافه کنید. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که تاریخ انقضای قطره اشک مصنوعی یک ماه پس از باز کردن در آن است.

2. استفاده از آب داغ

یکی از ساده ترین و موثرترین راه حلها برای درست کردن ریمل خشک شده قرار دادن ظرف ریمل در آب داغ است. این کار باعث ذوب شدن فرمولاسیون غلیظ شده و ریمل را مانند روز اول به شما بازمی گرداند. برای انجام این کار فقط کافی است یک فنجان را با آب داغ پر نموده و ظرف ریمل را به مدت چند دقیقه داخل آن قرار دهید. فقط مطمئن شوید که در آن محکم بسته شده باشد که آب داخل آن نرود.

3. استفاده از ژل آلوئه ورا

در صورتی که در پی ترفندی هستید که علاوه بر درست کردن ریمل خشک شده مژه ها را هم تقویت کند باید از ژل آلوئه ورا بهره ببرید. به این منظور یک یا دو قطره از ژل آلوئه ورا را به صورت مستقیم داخل ظرف ریمل ریخته و به مدت چند دقیقه آن را تکان دهید. مطمئن شوید که ژل آلوئه ورایی که استفاده می کنید هیچ ماده شیمیایی ای نداشته باشد زیرا در غیر اینصورت چشم هایتان دچار آسیب دیدگی می شوند.

4. استفاده از روغن نارگیل

ترفند نهایی استفاده از روغن نارگیل برای ریمل خشک شده است. علاوه بر روغن نارگیل، روغن بادام شیرین هم منبعی غنی از ویتامین E و اسیدهای چرب است که می توانند مژه ها را آبرسانی نموده و مواد مغذی لازم برای آن ها را تامین نمایند این روغن ها کوتیکل ها را نرم نموده و باعث درخشش مژه ها می شوند. علاوه بر این افزودن این روغن های شگفت انگیز به ریمل باعث مایع شدن فرمولاسیون شده و خواص بسیار زیادی برای مژه ها دارند. بعضی از افراد برای درست کردن ریمل خشک شده از روغن زیتون یا روغن کرچک هم استفاده می نمایند. این روغن ها برای پوست بی ضرر بوده و باعث حجیم تر، پرتر شدن و سالم شدن مژه ها می شوند. به این منظور کافی است چند قطره روغن را داخل ریمل بریزید سپس آن را بچرخانبد.

5. استفاده از وازلین

فرقی نمی کند که ریملتان تمام یا خشک شده باشد در هر دو صورت استفاده از وازلین یک ترفند سریع برای تقویت مژه ها است. با وجود اینکه روغن بچه و روغن های مغذی بسیار کاربردی هستند اما در صورتی که در استفاده از این محصولات برای درست کردن ریمل خشک شده با مشکل روبرو شدید وازلین می تواند جایگزین بهتری برای آن ها باشد. به این منظور کافی است فقط کمی وازلین را به بطری ریمل خود اضافه نموده و آن را به خوبی به مدت چند دقیقه تکان دهید.

6. استفاده از پاک نماینده آرایش چشم تک فاز

استفاده از پاک نماینده آرایش چشم تک فاز یکی از روش های کاربردی دیگر برای احیای ریمل خشک شده است. علت استفاده از این محصول این است که پاک نماینده تک فاز چشم اغلب برای چشم ها ضرری ندارد. به این منظور کافی است مقداری پاک نماینده چشم را داخل بطری ریمل ریخته و آن را به خوبی تکان دهید. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که پیش از اضافه کردن پاک نماینده چشم باید براش ریمل را به خوبی روی لبه های ظرف بکشید تا مایع پاک نماینده چشم به صورت کامل با ریمل مخلوط گردد.

7. استفاده از گلاب

گلاب می تواند ریمل را به گونه ای روان کند که هیچ اثری از خشکی در آن باقی نماند. به این منظور کافی است چند قطره گلاب را داخل محفظه ریمل بریزید.

8. چای سیاه

استفاده از چای سیاه یکی دیگر از روش های کاربردی برای درست کردن ریمل خشک شده است. به این منظور کافی است چند قطره چای سیاه را داخل محفظه ای ریمل ریخته و به خوبی آن را تکان دهید.

9. قرار دادن ریمل در یخچال

یکی دیگر از راه حلهای احیای ریمل خشک شده قراردادن آن در طبقه بالای یخچال است. زیرا در این حالت مایع موجود در محفظه ریمل کمتر به دیواره های آن می چسبد و ریمل برای مدت طولانی تری نرم می ماند. در صورتی که برای طولانی مدت از ریمل خود استفاده نمی کنید بهتر است آن را در طبقه بالای یخچال قرار دهید تا دیرتر خشک و فاسد و گردد.

از کجا بفهمیم ریمل خشک شده است؟

دو روش برای تشخیص خشک شدن ریمل وجود دارد. روش اول این است که تاریخ انقضای آن را آنالیز کنید و ببینید که گذشته است یا خیر. در صورتی که تاریخ انقضای ریمل گذشته باشد به احتمال زیاد دیگر قابل استفاده نیست و خشک شده است. روش دوم به این صورت است که بافت ریمل را آنالیز کنید یعنی براش ریمل را روی دست خود بکشید و ببینید که آیا بافت آن به صورت دانه دانه و برجسته است یا خیر. در صورتی که بافت ریمل دانه دانه شده باشد یعنی ریمل خشک شده و با استفاده از روش های احیا می تواند ریمل را برای استفاده مجدد بازسازی کنید.

جلوگیری از خشک شدن ریمل

در ادامه بحث همه چیز درباره ریمل خشک شده راه حلهایی که می توانیم برای جلوگیری از خشک شدن ریمل انجام دهیم را آنالیز می کنیم.

1. بستن کامل در محفظه ریمل

یکی از علل اصلی خشک شدن ریمل ورود هوا به محفظه آن است بنابراین همیشه در آن را کامل ببندید.

2. پمپاژ نکردن بیش از حد براش به داخل محفظه ریمل

پمپاژ کردن براش به داخل محفظه باعث ورود جریان هوا با فشار بالا به داخل محفظه شده و مایع ریمل را سفت می سازد بنابراین برای جلوگیری از خشک شدن ریمل از انجام زیاد این کار اجتناب کنید.

3. نگهداری ریمل در دمای مناسب

نگهداری ریمل در دمای مناسب می تواند به جلوگیری از سفت و خشک شدن آن یاری کند. بنابراین به جای نگهداری ریمل در محیط گرم بهتر است در صورتی که کمتر از ریمل استفاده می کنید آن را در طبقه بالای یخچال نگهداری کنید.

آیا استفاده از ریمل احیا شده خطرناک است؟

همانطور که گفتیم ریمل خشک را در صورتی می توان احیا کرد که تاریخ انقضای آن نگذشته باشد زیرا در غیر این صورت استفاده از آن می تواند باعث ایجاد عفونت و حساسیت چشم گردد. بعلاوه در موارد دیگری استفاده از ریمل خشک احیا شده می تواند منجر به بروز مشکل و عفونت گردد. به منظور جلوگیری از بروز این مسائل باید به یک سری نکات در احیای ریمل توجه کنید:

 • ریمل را در جای خشک و خنک به دور از گرما نگهداری کنید.
 • هنگام استفاده از ریمل مراقب باشید که ریمل وارد چشم هایتان نگردد.
 • ریمل را هر سه تا شش ماه یکبار تعویض کنید.
 • پس از هر بار استفاده هم بسیار مهم است.
 • اگر ریمل وارد چشم هایتان شد به سرعت آن را با آب بشویید.
 • برای افزودن ترکیباتی مانند روغن های طبیعی به ریمل از قطره چکان قاشق های استریل شده با الکل بهره ببرید.
 • ریمل را تنها یک یا دو بار بازسازی کنید.
 • به هیچ عنوان ریمل را با الکل احیا نکنید زیرا باعث تحریک، خارش، سوزی و عفونت چشم می گردد.
 • در صورتی که پس از مصرف ریمل احیا شده دچار سوزش، التهاب یا حساسیت چشم شدید مصرف ریمل را به سرعت متوقف نموده و چشمان خود را فورا بشویید.
 • به هیچ عنوان از آب برای احیای ریمل به ویژه ریمل های ضد آب استفاده نکنید. زیرا آب منجر به از بین رفتن قوام ریمل شده و در بعضی موارد منجر به کپک زدن آن هم می گردد.
 • برای هر ریمل تنها یک روش احیا را می توانید انتخاب کنید. این موضوع بدان معنا است که نمی توان یکبار از قطره چشم و بار دیگر از روغن برای احیای ریمل استفاده کرد.

منابع: Byrdie، Be Beautiful India

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 خرداد 1403 بروزرسانی: 7 خرداد 1403 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1727

به "چگونه می توان ریمل خشک شده را دوباره قابل استفاده کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه می توان ریمل خشک شده را دوباره قابل استفاده کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید