یاری 18 میلیون یوریی آلمان به تاجیکستان جهت ساخت نیروگاه برق آبی

به گزارش زنگ قلاب بافی، آلمان به تاجیکستان برای ساخت یک نیروگاه برق آبی در استان بدخشان 18.6 میلیون یورو یاری بلاعوض ارائه می نماید.

یاری 18 میلیون یوریی آلمان به تاجیکستان جهت ساخت نیروگاه برق آبی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، آلمان به تاجیکستان برای ساخت یک نیروگاه برق آبی در استان بدخشان 18.6 میلیون یورو یاری بلاعوض ارائه می نماید.

ذوقی ذوقی زاده وزیر توسعه اقتصاد و تجار تاجیکستان گفت: توافقنامه ای در زمینه ارائه یاری بلاعوض اقتصادی 18.6 میلیون یورویی برای ساخت نیروگاه برق آبی سیبزار در استان بدخشان با بانک توسعه آلمان (KfW) به امضا رسیده است.

بر اساس گزارش دفتر مطبوعاتی وزارت توسعه اقتصاد و تجارت تاجیکستان، طی این ملاقات همچنین با بانک توسعه آلمان یک توافقنامه دیگری در زمینه تخصیص یک میلیون یورو برای تامین نیازهای دوشنبه در زمینه مقابله با ویروس همه گیر کرونا به امضا رسید.

در تاریخ 2 آگوست سال گذشته میلادی دولت تاجیکستان و آلمان توافقنامه ای در زمینه همکاری های اقتصادی به امضا رساندند که بر اساس آن برلین به دوشنبه 17 میلیون یورو برای ساخت نیروگاه سیبزار ارائه کرد.

همچنین مورخ 2 دسامبر سال 2019 میلادی توافقنامه یاری بلاعوض 9.55 میلیون دلاری بین دولت تاجیکستان و کنفدراسیون سوئیس برای سرمایه گذاری ساخت و ساز خط انتقال برق 110 کیلوواتی سیبزار - خاروغ، دستگاه توزیع 110 کیلوواتی و کاهش عواقب تغییر اقلیم به امضا رسیده بود.

علاوه بر این بانک جهانی برای تهیه مطالعه امکان سنجی خط انتقال 110 کیلوواتی خاروغ - اشکاشیم 1.9 میلیون دلار و آژانس توسعه بین المللی آمریکا 3 میلیون دلار دیگر برای انجام تحقیقات لازم و افزایش ظرفیت شرکت پامیر انرژی تخصیص داده اند.

نیروگاه برق آبی سیبزار بر روی رودخانه شاخ دره در استان بدخشان تاجیکستان احداث می گردد. مراسم ساخت و ساز این نیروگاه در تابستان سال 2015 میلادی از سوی رئیس جمهور تاجیکستان شروع شده بود.

در حال حاضر کارهای ساخت و ساز با یاری دولت توسط شرکت پامیر انرژی که مسئولیت مدیریت شبکه های برقی در استان بدخشان را بر عهده دارد، انجام می گیرند.

26 دسامبر سال 2019 میلادی رئیس جمهور تاجیکستان در پیغام خود به مجلس این کشور اعلام نموده بود که این نیروگاه برق آبی در سال 2022 میلادی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 495

به "یاری 18 میلیون یوریی آلمان به تاجیکستان جهت ساخت نیروگاه برق آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری 18 میلیون یوریی آلمان به تاجیکستان جهت ساخت نیروگاه برق آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید