یزد جزو استان های صدرنشین در بوم گردی های کشور

به گزارش زنگ قلاب بافی، خبرنگاران/یزد معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با تأکید بر این که ایجاد اقامتگاه های بوم گردی عینی ترین راه حل توسعه گردشگری روستایی و جذب مسافر در فضاهای بومی و طبیعی است، گفت: استان یزد با 49 اقامت گاه بوم گردی از استان های پیشتاز کشور است.

یزد جزو استان های صدرنشین در بوم گردی های کشور

به گزارش زنگ قلاب بافی، محمدرضا نصیری در این خصوص گفت: هم اکنون با گسترش اقامت گاه های بوم گردی، فرصت های خوبی در زمینه توسعه سفرهای طبیعت گردی در میان خانواده های ایرانی فراهم شده است و ایجاد این اقامتگاه ایمن سازی جوامع محلی را به دنبال دارد.

وی افزود: ایجاد اقامتگاه های بوم گردی عینی ترین راه چاره توسعه گردشگری روستایی و جذب مسافر در فضاهای بومی و طبیعی است که برای ساکنان شهرهای شلوغ و مسافران داخلی و خارجی، اقامت در یک محیط بومی و طبیعی را به ارمغان می آورد.

نصیری افزود: ساماندهی این فضاها که مبتنی بر حفظ اصالت های معماری و مصالح بومی سازگار با اقلیم راه اندازی می گردد، علاوه بر تأمین آرامش و امنیت گردشگران، فرصت آشنایی آن ها با نحوه معیشت و آداب و رسوم فرهنگی و اجتماعی سنتی را نیز فراهم می آورد.

این مقام مسئول توضیح داد: طبق گفته معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور هم اکنون 327 اقامتگاه بوم گردی دارای پروانه بهره برداری در 24 استان کشور و منطقه آزاد به فعالیت مشغول هستند که دستاورد شکوفایی ظرفیت های گردشگری در روستاها و محیط های طبیعی و تاریخی کشور است که از اصالت فرهنگی و بومی ویژه ای برخوردار هستند.

نصیری با اشاره به این که استان یزد پس از استان های کرمان و اصفهان دارای بیشترین شمار اقامتگاه بوم گردی در کشور است، اعلام نمود: توجه به کیفیت اقامتگاه های بوم گردی و ارتقای خدمات مورد نظر آن ها با مورد توجه قرار دادن دو موضوع آموزش و نظارت، هم زمان با پیشبرد کمیت و افزایش شمار واحدها می توان از ظرفیت این گونه اقامتگاه ها در توسعه گردشگری استان به نحو احسن استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 178

به "یزد جزو استان های صدرنشین در بوم گردی های کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزد جزو استان های صدرنشین در بوم گردی های کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید