آغاز اجرای طرح نوآفرین در دانشگاه شیراز

به گزارش زنگ قلاب بافی، مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز از آغاز اجرای رویداد های مجازی با عنوان طرح نوآفرین ویژه کسب و کار های دانش بنیان خبر داد.

آغاز اجرای طرح نوآفرین در دانشگاه شیراز

به گزارش ، منصور کنعانی گفت: با توجه به قرنطینه خانگی ناشی از حضور ویروس کورنا در کشور، با مجموعه برنامه های نوآفرین مخاطبان خانه نشینمان را مهمان یک فضای آموزنده و نوآورانه می کنیم.

مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز گفت: این طرح با همکاری بنیاد نخبگان فارس، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه شیراز و پارک علم و فناوری فارس میزبان دانشگاهیان و همه علاقه مندان در مجموعه رویداد های مجازی نوآوری و کارآفرینی دانش بنیان خواهند بود.

این استاد دانشگاه شیراز بیان نمود: امروزه فضا های نوآورانه و کارآفرینانه با سرعت زیادی در حال تبدیل شدن به گفتمان غالب علمی و مالی دنیا می باشد و همین امر سبب شده که نگاه تحول آفرینی در دانشگاه ها بسیار مورد انتظار قرار گیرد.

کنعانی با اشاره به ارتباط صنعت، جامعه و دانشگاه ادامه داد:چندین دانشگاه کلیدی در کشور توانسته اند بدنه خود را به سمت رویکرد نوآوری خلاقانه و کارآفرینی نیازمحور اجتماعی سوق دهند و تجربیات ارزشمندی خلق شده است. اما برای دانشگاه های دیگر این مساله هنوز در حد اهداف دست نیافته یا ناقص متولد شده می کند.

او با بیان اینکه دانشگاه های شیراز با وجود ظرفیت های فوق العاده ای که دارند هنوز آنگونه که باید در این زیست بوم اقتصاد دانش بنیان جایگاه و نقش خود را نیافته اند؛ شرح داد:این موضوع وظیفه مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز را دوچندان می کند تا با استفاده از تجربیات موجود داخلی و خارجی بتواند قدم های موثری برای غلبه بر این نقصان بردارد.

کنعانی، فرهنگ سازی و تغییرنگرش در جامعه دانشگاهی را از اقدامات زیربنایی برای تحقق نوآوری و کارآفرینی دانش بنیان توصیف کرد و گفت: برای این منظور سلسله کارگاه ها و نشست های مجازی زیر نظر پیشکسوتان، صاحبنظران و افراد پیروز ملی و بین المللی در این زمینه، با شرکت مخاطبان دانشگاهی اعم از هیئت علمی و دانشجو از دانشگاه های شیراز برگزار می شود.

مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز گفت: این نشست ها بیشتر درخصوص موضوعاتی از قبیل گفتار های انگیزشی، مفهوم نوآوری و ایده های فناورانه، ارزیابی تجاری محصولات بالقوه، تامین مالی و ...است. اساتید و مدرسان دوره ها از افراد مجرب در سطح کشور و استان هستند و سعی شده به فراخور مخاطبین متنوع، رویداد ها هم از طیف موضوعات متنوعی برخوردار باشند.

به گفته کنعانی، دوره ها بصورت سلسسه وار تدارک دیده شده و از سطح انگیزشی و نظری به سطوح تجاری سازی و کارآفرینی فعال در جلسات آخر می رسد و برای کارگاه ها ویژه گواهی شرکت در کارگاه از سوی دانشگاه شیراز صادر خواهد شد.

او شرح داد: همه این رویداد ها در زیرساخت مجازی برگزار خواهند شد و رویداد ها به صورت تک جلسه ای یا دوره ای با ثبت نام محدود، ثبت نام آزاد، پنل تخصصی، همراه با پرسش و پاسخ در بستر کلاس مجازی که صرفا برای چنین رویداد های آماده شده است؛ برگزار شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 342

به "آغاز اجرای طرح نوآفرین در دانشگاه شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز اجرای طرح نوآفرین در دانشگاه شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید