ایجاد لخته خون در ریه ربطی به واکسن آسترازنکا ندارد

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندپندنت، سازمان جهانی بهداشت از کشورها خواسته تا به تزریق دوزهای واکسن آکسفورد-آسترازنکا ادامه دهند زیرا هیچ نشانی از ارتباط آن با لخته های خونی که در روزهای اخیر در بعضی افراد مشاهده شده، وجود ندارد.

ایجاد لخته خون در ریه ربطی به واکسن آسترازنکا ندارد

این در حالی است که پس از رصد چند مورد ترومبوآمبولیک (لخته خونی در عروق ریه) در افرادی که واکسن مذکور را دریافت نموده اند، مقامات بهداشتی دانمارک، نروژ، ایسلند و چند کشور دیگر استفاده از آن را متوقف نموده اند. در حال حاضر هیچ شواهدی از آنکه واکسن دلیل ایجاد این لخته های خونی باشد، وجود ندارد. همچنین این مورد در عوارض جانبی واکسن آسترازنکا ذکر نشده است.

طبق بیانیه سازمان جهانی بهداشت، یک کمیته از متخصصان مشغول آنالیز گزارش ها است. اما این سازمان تاکید دارد هیچ دلیلی برای ارتباط میان لخته خونی و تزریق واکسن وجود ندارد.

به گفته دکتر مارگارت هریس، یکی از سخنگویان این سازمان، واکسن مذکور ایده آل است و هیچ رابطه مستقیمی میان آن و چالش های بهداشتی گزارش شده، وجود ندارد. توقف تزریق آن نیز یک اقدام احتیاطی است.

طبق گزارش آژانس دارویی اروپا، تا به امروز 30 مورد ترومبوآمبولیک پس از تزریق واکسن آسترازنکا در این منطقه مشاهده شده است و 5 میلیون شهروند اروپایی و 11 میلیون شهروند انگلیسی این واکسن را دریافت نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 946

به "ایجاد لخته خون در ریه ربطی به واکسن آسترازنکا ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد لخته خون در ریه ربطی به واکسن آسترازنکا ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید