تحقیقات سازمان بهداشت جهانی در چین برای ریشه یابی منشا کرونا

به گزارش زنگ قلاب بافی، به رغم آنکه چین همچنان مدعی است شواهدی دال بر نشات دریافت ویروس کرونا از این کشور وجود ندارد، سازمان بهداشت جهانی به پکن اعلام نموده است که باید برای پذیرش محققان بین المللی آماده گردد.

تحقیقات سازمان بهداشت جهانی در چین برای ریشه یابی منشا کرونا

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان بهداشت جهانی یک تیم بین المللی تشکیل داده است که قرار است بازرسی هایی از چین داشته باشد در این زمینه شماری از دانشمندان چینی هم با آن ها همکاری خواهند کرد.

در چارچوب این طرح، 10 متخصص بهداشت عمومی، بهداشت حیوانات و ویروس شناسی بین المللی در کنار دانشمندان چینی فعالیت خواهند کرد چین اعلام نموده است هیچ مانعی برای همکاری دانشمندان این کشور با تیم بین المللی وجود ندارد.

سازمان بهداشت جهانی می گوید به پکن تاکید نموده است که این گروه بین المللی در اسرع وقت در چین خواهند بود و تحقیقاتشان را درباره منشا ویروس کرونا آغاز خواهند کرد.

به رغم توضیحات مکرر پکن و اطلاع رسانی درباره شیوع ویروس کرونا از ابتدای امسال میلادی تا به امروز، هنوز همه شبهات برای سازمان بهداشت جهانی و بعضی کشور ها برطرف نشده است و بعضی از کشور ها نظیر آمریکا خواهان تحقیقات گسترده تر درباره کرونا در چین هستند.

این در شرایطی است که بتازگی تلویزیون مرکزی چین گزارش کرد که اخباری درباره شیوع ویروس در دیگر نقاط جهان قبل از چین وجود دارد و وزارت خارجه چین هم اعلام نمود که همه این موارد باید صحت علمی داشته باشد و چین بر ادله علمی در این زمینه تاکید می نماید.

سازمان بهداشت جهانی یک تیم بین المللی از دانشمندان را برای یافتن ریشه ویروس کرونا که یک ویروس مهلک به حساب می آید مامور نموده است این تیم شامل متخصصانی از کشور های ژاپن، قطر، آلمان، ویتنام، روسیه، استرالیا، دانمارک، هلند، انگلیس و ایالات متحده آمریکا است.

آن ها قرار است در کنار دانشمندان چینی تحقیقاتی درباره چگونگی ظهور ویروس کووید 19 و نحوه سرایت آن به انسان و شکل گیری یک همه گیری وسیع جهانی تحقیق نمایند ویروسی که تا به امروز جان بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر را در جهان گرفته و بیش از 60 میلیون نفر را مبتلا نموده است.

سازمان بهداشت جهانی گفته است که نگرانی در خصوص ویروس کرونا و منشا آن یک موضوع بسیار جنجالی و بسیار بحث برانگیز است و برای همین اسامی اعضای تیم بین المللی را با کشور های عضو به اشتراک گذاشته و به صورت آنلاین منتشر نموده است.

اقدامات اولیه برای انجام این ماموریت در مرداد ماه انجام شد سازمان جهانی بهداشت در آن موقع گفت که تیم بین المللی ظرف چند هفته تشکیل می گردد همان زمان بود که ایالات متحده و اتحادیه اروپا خواهان شفافیت بیشتر ماموریت تیم شدند.

انجام چنین ماموریتی با مشاجرات سیاسی پیرامون ویروس پیچیده تر شده است، خصوصاً اینکه ایالات متحده کوشش نموده است شیوع این بیماری را به گردن چین بیندازد، در حالی که پکن ادعا نموده است که فقط به این دلیل که ویروس برای اولین بار در چین شناسایی شده است، نمی توان تاکید نمود که این کشور منشا آن است.

اطلاعات موجود درباره ویروس کرونا بسیار ناقص و ناکافی است و مرموز بودن آن را جدی تر می نماید اینکه ویروس از خفاش به انسان منتقل شده و یا اینکه از یک حیوان دیگر واسطه به انسان سرایت نموده است بخصوص آنکه اطلاعات در خصوص شیوع ویروس در خود چین هم بسیار ناکافی است.

فاز یک مأموریت علمی تیم در اطراف شهر ووهان چین خواهد بود، شهری که اولین موارد کرونا در آن شناسایی شد. آن موقع گفته شد ویروس از یک بازار حیوانات وحشی این شهر به انسان سرایت نموده است، اما هرگز این نظریه نتوانست مورد تصدیق نهایی سازمان بهداشت جهانی و دانشمندان جهان قرار گیرد.

دانشمندان در این مأموریت به دنبال شناسایی موارد ویروس قبل از اولین مواردی هستند که در یک سال پیش به صورت عمومی ثبت شده است. آن ها همچنین درباره حیوانات فروخته شده در بازار و زنجیره های عرضه آن ها تحقیق خواهند کرد. ضمن آنکه زمان دقیق آغاز ماموریت هنوز تعیین نشده است.

محققان و سازمان جهانی بهداشت هشدار داده اند که فقدان درک کافی از منشا ویروس کرونا می تواند در ها را برای ظهور مجدد آن باز بگذارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 760

به "تحقیقات سازمان بهداشت جهانی در چین برای ریشه یابی منشا کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات سازمان بهداشت جهانی در چین برای ریشه یابی منشا کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید