برخورداری 90 درصد خانوار های روستایی ایلام از نعمت گاز

به گزارش زنگ قلاب بافی، مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: هم اکنون 90 درصد خانوار های این استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار و مابقی نیز بتدریج از آن بهره مند خواهند شد.

برخورداری 90 درصد خانوار های روستایی ایلام از نعمت گاز

به گزارش از؛ عباس شمس اللهی گفت : استان ایلام در مجموع 600 روستا دارد که تا به امروز 412 روستای دارای سکنه معادل 90 درصد خانوار های روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

او اضافه نمود: باتوجه به برنامه ریزی به عمل آمده و در راستای سیاست های دولت مبنی بر محرومیت زدایی، شرکت گاز ایلام امسال تعداد 95 روستای استان را به شبکه گاز سراسری متصل نموده است.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام با بیان اینکه در حال حاضر عملیات گازرسانی به 57 روستای دیگر در دست اقدام است، یادآور شد: سرانه جمعیتی روستایی بهره مند استان از نعمت گاز طبیعی هم اکنون 90 درصد بوده که این میزان تا سرانجام امسال به بیش از 94 درصد خواهد رسید.

شمس الهی میزان برخورداری مناطق شهری استان از شبکه گاز را 99 درصد اعلام کرد و گفت: تنها شهر های میمه و پهله زرین آباد شهرستان دهلران از نعمت گاز برخوردار نبستند که طرح گازرسانی به این شهر ها با پیشرفت فیزیکی مناسب در دست اجراست.

او اضافه نمود: با تمام عملیات گازرسانی به این 2 شهر باقی مانده تا سرانجام امسال ضریب نفوذ گازرسانی در شهر های استان به 100 درصد خواهد رسید.

هم اکنون 412 روستا و 23 شهر استان ایلام از نعمت گاز برخوردار هستند.

ه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 129

به "برخورداری 90 درصد خانوار های روستایی ایلام از نعمت گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورداری 90 درصد خانوار های روستایی ایلام از نعمت گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید