ترامپ تصمیم بایدن را ستود

به گزارش زنگ قلاب بافی، فارس نوشت:دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا از تصمیم جو بایدن رئیس جمهور این کشور برای خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان استقبال کرد اما در عین حال از زمانبندی آن انتقاد کرد.

ترامپ تصمیم بایدن را ستود

براساس گزارش سی ان ان، ترامپ با تمجید از تصمیم بایدن در این باره گفت: درحالیکه تصمیم برای خروج سربازان آمریکایی از افغانستان یک کار عظیم و مثبت است اما این کار باید قبل از 11 سپتامبر انجام گردد. ما پیش از این روز اول مه را برای خروج کامل مشخص نموده بودیم و واشنگتن باید به این برنامه نزدیک گردد.

رئیس جمهور سابق آمریکا که پیش از این تقریبا از همه برنامه های بایدن انتقاد نموده اضافه کرد: به دو دلیل کاش بایدن قبل از 11 سپتامبر از افغانستان خارج گردد. اول اینکه ما باید پیش از این نظامیان خود را از این کشور خارج می کردیم. 19 سال زمان خیلی زیادی است و دیگر کافی است. و اینکه روز 11 سپتامبر یک روز و دوره بسیار غم انگیز در کشور ماست و باید به عنوان یک روز یادبود و بازتاب دهنده گرامیداشت افراد عظیمی که از دست رفته اند باقی بماند.

ترامپ سومین رئیس جمهور اسبق آمریکاست که از تصمیم بایدن برای خروج از افغانستان تمجید نموده است. پیش از این جورج بوش و باراک اوباما در این زمینه با بایدن صحبت نموده و از تصمیم واشنگتن برای سرانجام دادن به طولانیترین جنگ آمریکا تمجید نموده اند.

ترامپ پیش از این در توافقی با گروه طالبان، روز اول ماه مه 2021 را تاریخ سرانجام حضور نظامی آمریکا در افغانستان مشخص نموده بود.

این این حال دولت بایدن به بهانه ارزیابی های مجدد و فرایند مذاکرات میان دولت کابل و گروه طالبان این برنامه را تغییر داد و به تعهد دولت قبلی این کشور پشت کرد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1017

به "ترامپ تصمیم بایدن را ستود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ تصمیم بایدن را ستود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید