توزیع کتاب های درسی 1400-1401 آنالیز شد

به گزارش زنگ قلاب بافی، تهران (پانا) - نشست تعاملی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با نمایندگان کتابفروشان به منظور آنالیز پیشنهادات و گفتگو درخصوص شیوه توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی 1400-1401 به صورت وبینار برگزار گردید.

توزیع کتاب های درسی 1400-1401 آنالیز شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، این نشست با حضور نمایندگان ناشران، کتابفروشان، شرکت های تعاونی و اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی استان ها در سه محور فروش و نظارت بر توزیع کتاب های درسی 1400-1401 به وسیله سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی (برابر ضوابط قانونی)، ثبت اطلاعات کامل کتابفروشی های مجاز در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی(با رعایت انسجام مدیریت و ساختار توزیع نمایندگان) و تضمین رعایت حقوق دانش آموزان؛ کاهش نرخ تخفیف(سود) از هفده و نیم درصد به هشت درصد به نفع دانش آموزان و خانواده ها برگزار گردید.

محمد علوی تبار، معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درابتدای جلسه در مورد دلایل برگزاری این نشست و راهکارهای سازمان برای تدبیر مطالبات جامعه و خانواده های دانش آموزان برای جلوگیری از افزایش نادرست قیمت کتاب درسی و پیگیری های بعضی از نمایندگان مجلس در مورد مشارکت کتابفروشی های مجاز در توزیع کتاب های درسی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: قصد داریم در این جلسه، نظرات اعضای صنوف در تمام استان ها را جویا شویم و به یک جمع بندی نهایی برای سال آینده برسیم.

در ادامه سیاهپوش(قزوین)، حسین نمازی(هرمزگان)، عباس زارعی(البرز)، محمدعلی زعفرانی(شیراز)، اسدلله قبادی (خراسان رضوی)، علی صداقت نیا(کرمان)، فرزانیان (اتحادیه لوازم التحریر و نوشت افزار تهران)، خرمی(اتحادیه ناشران قم)، لواف(سمنان) به عنوان نمایندگان ناشران، کتابفروشان، شرکت های تعاونی و اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی استان ها با بیان مسایل خود از جمله مسائل نظارت بر کل توزیع نمایندگان نهایی در استان، هزینه تخلیه و بارهای ارسالی به محل توزیع، پرداخت حقوق انباردار و کارگران و سایرعوامل، نگهبان سوله، بیمه آتش سوزی و درصدی که نماینده باید به توزیع نمایندگان نهایی کتاب درسی بپردازد؛ خواهان افزایش نرخ تخفیف(سود) شدند.

سپس علوی تبار معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تأکید کرد: بحث ما صرفه و صلاح خانواده هاست. از سویی با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا ممکن است برای توزیع کتاب از سوی کتابفروشی ها تدابیر دیگری اتخاذ گردد لذا با علم به این موضوع خواستیم جلسه برگزار گردد و به همه نمایندگان استان ها اعلام کنیم حاضریم به صنفی که در سال های قبل در توزیع کتاب یاری نموده مساعدت کنیم که کار دوباره آغاز گردد و این جریان ادامه یابد. در حال حاضر خانواده ها به طریقه اینترنتی خرید می نمایند و برگشت به روش غیر سیستمی گذشته امکان پذیر نیست.

وی در خاتمه از نمایندگان ناشران، کتابفروشان، شرکت های تعاونی و اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی استان ها خواست حداکثر تا روز شنبه، بیستم دی ماه 99 نظرات خود را به صورت مکتوب به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ارسال نمایند.

شایان ذکر است که با پیگیری دستگاههای نظارتی، در طی دو سال اخیر فروش کتاب های درسی دانش آموزان به وسیله سامانه فروش و توزیع موادآموزشی و به صورت اینترنتی انجام شده و توزیع آن نیز به وسیله مدارس انجام شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 845

به "توزیع کتاب های درسی 1400-1401 آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع کتاب های درسی 1400-1401 آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید