جزییات بازگشایی سینما ها از 18 اردیبهشت

به گزارش زنگ قلاب بافی، محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی اعلام کرد که سینما ها از شنبه 18 اردیبهشت ماه بازگشایی می شوند.

جزییات بازگشایی سینما ها از 18 اردیبهشت

محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی در تبادل نظر با مهر درباره بازگشایی سینما ها بیان نمود: با توجه به مصوبات روز 16 اردیبهشت ماه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اینکه مشاغل گروه یک و گروه دو در شرایط قرمز می توانند فعال باشند، سینما ها هم که جزو ردیف شغلی دو هستند از روز شنبه 18 اردیبهشت ماه بازگشایی خواهند شد.

البته هیچ سینمایی از ابتدای همه گیری کرونا ملزم به بازگشایی نبوده بلکه هر سینمایی مایل باشد می تواند فعال باشد مشروط بر اینکه بتواند ضوابط و مقررات مربوط به دوران کرونا را رعایت کند، چون شاید بعضی از سینما ها امکانش را نداشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه شرایط همچنان قرمز است، پروتکل ها بسیار سفت و سخت تر در سینما ها اعمال می گردد، خود ستاد مقابله با کرونا هم رعایت پروتکل های بهداشتی را سخت تر گرفته است. اگر صنفی فعال باشد و این موارد را رعایت نکند، پلمپ می گردد. قطعاً ما هم در سازمان سینمایی گروه های ناظر را فعال تر و به صورت جدی تری به این موضوع توجه می کنیم.

فرجی اظهار کرد: ترکیب فیلم ها همان فیلم هایی خواهد بود که در اکران نوروزی به نمایش درآمدند و روز یکشنبه این هفته شورای صنفی نمایش در این زمینه تصمیم گیری خواهد نمود.

این مدیر سینمایی درباره شرایط اکران عید فطر با توجه به بازگشایی سینما ها بیان نمود: ما باید ببینیم کدام یک از تهیه نمایندگان متقاضی اکران فیلم هستند. به نظرم مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مصوبه بسیار خوبی است که در شرایط قرمز هم اگر اصناف به طور کامل پروتکل ها را رعایت نمایند، می توانند فعال باشند. از همین رو این موضوع به تهیه نمایندگان انگیزه می دهد که به اکران آثار خود بپردازند.

وی در انتها درباره فیلم هایی که با تعطیلی سینما ها روبرو شدند، شرح داد: همان مصوبه سابق ستاد مقابله با کرونای سازمان سینمایی شامل این فیلم ها می گردد. شورای صنفی هم این شرایط را برای فیلم ها ایجاد می نماید که مادامی که فیلم ها فروش داشته باشند و تهیه نمایندگان مایل به ادامه اکران باشند، این اتفاق رخ بدهد و سقف نمایش افزایش پیدا کند.

فیلم سینمایی خورشید ساخته مجید مجیدی، هفته ای یک بار آدم باش به کارگردانی شهرام شاه حسینی، لاله ساخته اسدالله نیک نژاد، خون شد ساخته مسعود کیمیایی و تکخال ساخته مجید مافی ترکیب فیلم های اکران نوروزی را تشکیل می دادند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1084

به "جزییات بازگشایی سینما ها از 18 اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات بازگشایی سینما ها از 18 اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید