خبرنگاران منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال پارک ملی می شود

به گزارش زنگ قلاب بافی، اردبیل - خبرنگاران - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: بخشی از منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال در جنوب استان اردبیل به پارک ملی تبدیل می شود.

خبرنگاران منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال پارک ملی می شود

به گزارش خبرنگاران ، سعید شهند روز سه شنبه در بازدید از منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال اضافه کرد: زون امن منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال قابلیت ارتقا به پارک ملی را دارد و مطالعات منطقه برای اجرای تبدیل بخشی از این منطقه حفاظت شده وسیع استان به پارک ملی آغاز شده است.

وی اظهارکرد: پارک ملی به محدوده ای از منابع طبیعی کشور اعم از جنگل و مرتع و بیشه های طبیعی و اراضی جنگلی و دشت و آب و کوهستان اطلاق می شود که نمایانگر نمونه های برجسته ای از مظاهر طبیعی ایران باشد و منطقه حفاظت شده آق داغ نمونه ای شاخص از این گونه مظاهر است.

وی اقدامات اجرا شده در حوزه یگان حفاظت محیط زیست استان و تعمیر و تجهیز پاسگاه های محیط بانی مناطق مختلف استان را مناسب دانست.

وی گفت: تلاش شبانه روزی محیط بانان خلخال در حفاظت از گونه های جانوری ،حراست از تجاوز به عرصه های طبیعی و برخورد قاطع با متخلفان شکار علاوه بر جلوگیری از هرگونه دخل و تصرف افراد سودجو و فرصت طلب در اراضی ملی و حفاظت شده منطقه موجب افزایش قابل توجه آمار جمعیت جانوری این منطقه شده است.

منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال در جنوب استان اردبیل به مساحت 88 هزار هکتار، زیستگاه گونه های مختلف گیاهی و جانوری از جمله پلنگ ایرانی، خرس قهوه ای، سیاه گوش، کل و بز کوهی و پرندگانی همچون کبک، تیهو و انواع پرندگان شکاری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 938

به "خبرنگاران منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال پارک ملی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال پارک ملی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید