در بخش هایی از متروپل حتی جوشکاری انجام نشده است!

به گزارش زنگ قلاب بافی، کوروش حصیرباف در حاشیه بازدید کمیسیون شورای عالی استان ها از ساختمان متروپل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از حادثه متروپل قلب همه مردم ایران به درد آمد، اظهار کرد: قصور در حادثه متروپل، در حوزه اجرایی و فنی بوده است و در حین اجرا، نکات فنی رعایت نشده است.

در بخش هایی از متروپل حتی جوشکاری انجام نشده است!

به گزارش ایسنا، وی اضافه کرد: سازه در اتصال تیر به ستون و اتصال سقف ها و بعلاوه کیفیت عمل آوری بتن دچار مشکل بوده است. در مراحل کار، دستگاه مشاور و یا ناظران این پروژه باید این کوتاهی و قصور ها را اعلام می کردند که متاسفانه این چنین نشده است.

رئیس کمیسیون عمران شورای عالی استان ها گفت: نباید اجازه داده می شد ساختمان در 10 طبقه اجرایی گردد. جوش هایی که در ستون ها استفاده شده استاندارد نبوده و تکیه گاه ها نیز ایراد داشته اند که همه این ها نشان دهنده این است که مسائل فنی در ساخت متروپل رعایت نشده است.

حصیرباف مطرح کرد: حین اجرای ساختمان، شهرداری و شورای اسلامی شهر و دیگر دستگاه های اجرایی از جمله مسکن و شهرسازی که وظیفه نظارت عالیه را داشتند باید بر مراحل ساخت این سازه نظارت می کردند و از ادامه کار غیر فنی ساختمان جلوگیری می کردند.

وی اضافه کرد: باید آنالیز گردد که این سازه، مجوز کمیسیون ماده 5 برای ساخت طبقات اضافه را دریافت نموده یا این مورد نیز جزئی از تخلف بوده است. اگر تخلف بوده قانونا شهرداری باید مانع ساخت طبقات اضافه می شد.

رئیس کمیسیون عمران شورای عالی استان ها گفت: بر اساس قانون، در این حجم کار باید تیرآهن های چنین ساختمانی در کارخانه فراوری، برش کاری و آزمایش گردد، اما ظاهر ساختمان نشان می دهد که برای جوشکاری از مهارت های فنی استاندارد استفاده نشده است و حتی در بخش هایی نیز جوشکاری انجام نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1504

به "در بخش هایی از متروپل حتی جوشکاری انجام نشده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در بخش هایی از متروپل حتی جوشکاری انجام نشده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید