دولت ایتالیا، مناطق ونیز و میلان را قرنطینه می نماید

به گزارش زنگ قلاب بافی، دولت ایتالیا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، دستور داد شهرهای ونیز، میلان و دیگر مناطق شمالی این کشور قرنطینه شوند.

دولت ایتالیا، مناطق ونیز و میلان را قرنطینه می نماید

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با افزایش شیوع ویروس کووید19 در سراسر ایتالیا، دولت این کشور دستور قرنطینه میلان، ونیز و دیگر مناطق نیمه شمالی را صادر کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، قرنطینه این مناطق برای مقابله مؤثرتر با شیوع ویروس کرونا انجام می گردد.

نشریه وال استریت ژورنال نیز نوشت: دولت ایتالیا، در رادیکال ترین اقدام اخیر یک کشور اروپایی برای مقابله با اپیدمی کروناویروس، منطقه لُمباری به مرکزیت میلان و 11 استان در مناطق مجاور را قرنطینه می نماید.

این نشریه که به نسخه ای از پیش نویس این دستور در دفتر نخست وزیری ایتالیا دست پیدا نموده، به نقل از آن نوشت: مردمی که در منطقه لمباردی و 11 استان در مناطق مجاور آن زندگی می نمایند، باید به طور قطع از ورود و خروج به این مناطق اجتناب نمایند.

این طرح روز یکشنبه در جلسه کابینه ایتالیا به رأی گذاشته و احتمالا تصویب خواهد شد.

مسئولان درمانی این کشور روز شنبه خبر دادند تعداد مبتلایان به این ویروس 1247 نفر و تعداد قربانیان آن نیز 36 نفر افزایش یافته است. بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان در ایتالیا 5883 نفر و تلفات آن نیز به 233 نفر رسید.

بر اساس آمار زنده قرار گرفته روی سایت ورلداُمتر، ویروس جدید کرونا تا کنون 105964 نفر را در سراسر دنیا مبتلا نموده و 3569 نفر را نیز به کام مرگ کشانده است.

ویروس های کرونا (یا کروناویروس ها) خانواده ای از ویروس ها هستند که بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می گردد.

ویروس کووید19، به وسیله تنفس و تماس هم منتقل می گردد و همین امر کنترل آن را سخت نموده است. این ویروس، بیماری سندرم زجر تنفسی حاد یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می نماید، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه ها آغاز می گردد. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه های هوایی شُش ها از مایع میان بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی رسد و در صورت عدم رسیدگی به موقع بیمار با خطر مرگ روبرو خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 244

به "دولت ایتالیا، مناطق ونیز و میلان را قرنطینه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ایتالیا، مناطق ونیز و میلان را قرنطینه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید