راهنمای پادیوم برای راهبری پروژه های عرضه API منتشر شد

به گزارش زنگ قلاب بافی، پادیوم به عنوان یکی از کسب و کارهای فعال در زیست بوم دیجیتال کشور و یکی از پیشروان خدمات عرضه API، ایجاد فضای مصاحبه و تعامل را رسالت خود دانسته و به همین دلیل راهنمای طراحی ره نگاشت (هندبوک) عرضه API را تدوین و منتشر نموده است.

راهنمای پادیوم برای راهبری پروژه های عرضه API منتشر شد

به گزارش واحد خبر ، بازارچه API پادیوم اقدام به تدوین راهنمای راهبری پروژه های عرضه API نموده تا مدیران بتوانند با تکیه بر این روش شانسی، راستا خود در حوزه رابط های کاربردی برنامه نویسی را ترسیم نمایند.

همانطور که می دانید API از نظر فنی اختصاری برای عبارت رابط برنامه نویسی کاربردی یا رابط برنامه نویسی اپلیکیشن (مخفف Application Programming Interface) است.

رابط API کاربردها و بخش هایی آماده را تعریف می نماید که در واقع یک سیستم می تواند به دیگری ارائه دهد. این کاربردها در قالب یک نرم افزار یا منبع قابل توسعه و استفاده پیاده سازی شده و قادر خواهد بود که به وسیله برنامه ای دیگر فراخوانی گردد.

به عبارت ساده تر API واسط بین دو نرم افزار (اپلیکیشن) است که امکان ارتباط بین آن ها را برقرار می نماید.

نوپا بودن کسب و کارهای عرضه API در ایران و فضای زیست بوم دیجیتال که متمرکز بر پلتفرم هاست، احتیاج به یک راهنمای جامع برای آغاز و توسعه یک کسب و کار عرضه API را ضروری می نماید.

پادیوم نیز با درک این ضرورت و با استفاده از تجربیات و دانشی که در طول راستا خود به دست آورده، یک ره نگاشت (راهنما) جامع و کامل را تهیه نموده تا راهنمای کسانی باشد که می خواهند قدم در این راستا بگذارند.

مستند پادیوم شامل 17 قسمت است که از ابتدایی ترین مسائل مانند مفهوم، ساختار و کاربرد API گرفته تا مسائل تخصصی و مهم مانند طراحی سبد و راهبرد قیمت گذاری را به صورت شفاف و ساده شرح داده است. ضمن اینکه در آن به چرایی و چگونگی آغاز به کار پادیوم به عنوان پنجره واحد عرضه API پرداخته شده است.

علاقه مندان به موضوع مورد بحث می توانند مستند راهبری پروژه های عرضه API پادیوم را به وسیله دریافت و مطالعه نمایند.

منبع: شبکه چی
انتشار: 23 تیر 1401 بروزرسانی: 23 تیر 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1508

به "راهنمای پادیوم برای راهبری پروژه های عرضه API منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای پادیوم برای راهبری پروژه های عرضه API منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید