میلیاردها نفر امکانات لازم برای شستن دست ها با صابون را ندارند

به گزارش زنگ قلاب بافی، صندوق بچه ها سازمان ملل متحد (یونیسف) می گوید میلیاردها نفر در سراسر جهان امکانات لازم برای شستن دست هایشان با صابون را که برای مبارزه با بیماری کووید-19 ضروری است، در اختیار ندارند.

میلیاردها نفر امکانات لازم برای شستن دست ها با صابون را ندارند

یونیسف روز سه شنبه با اعلام این هشدار گفت که تنها 3 نفر از هر 5 نفر در سراسر جهان به امکانات اولیه برای شستن دست هایشان دسترسی دارند.

در شرایطی که شیوع جهانی ویروس کرونا همچنان با قدرت ادامه دارد، یونیسف خواستار تلاش های بیشتر جهانی برای فراهم کردن دسترسی به امکانات اولیه شستشوی دستها در سراسر جهان بعنوان امکانات ضروری برای سلامت عمومی شده است.

مدیر برنامه های یونیسف با اشاره به اینکه شستن دست ها با صابون برای حفاظت از خود و دیگران از ابتلا به ویروس کرونا ضروری است گفته است که یونیسف لازم می داند که علی رغم اینکه راهی طولانی برای دسترسی همه مردم به امکانات اولیه شستن دست ها وجود دارد، هشدارهایشان را تکرار کند.

در بسیاری از نقاط جهان، بچه ها، والدین، معلمان و کارمندان بهداشتی مناطق به امکانات اولیه برای شستن دست هایشان با صابون دسترسی ندارند.

بر اساس تازه ترین برآوردها، 40 درصد جمعیت جهان که حدود 3 میلیارد نفر را شامل می شود، فاقد امکانات اولیه برای شستن دست هایشان با صابون در خانه هایشان هستند. تقریبا سه چهارم مردم ساکن در کشورهای کمتر توسعه یافته فاقد امکانات اولیه برای شستن دست هایشان با صابون در خانه هستند.

همچنین 47 درصد مدارس در سراسر جهان فاقد امکانات برای شستن دست ها با صابون هستند که جمعیتی 900 میلیونی را شامل می شود.

بیش از یک سوم مدارس جهان و نیمی از مدارس کشورهای کمتر توسعه یافته امکانات لازم برای شستن دستها را ندارند.

از سوی دیگر 16 درصد مراکز بهداشتی یعنی یک مرکز از 6 مرکز در جهان، از داشتن امکانات بهداشتی برای مراجعان از جمله آب و صابون در توالت ها محروم هستند

ساکنان شهرهای پرجمعیت بیشتر در خطر آلودگی به ویروس کرونا هستند

یونیسف همچنین به ساکنان شهرهای پرجمعیت که تراکم جمعیت در آنها بالاست بویژه ساکنان مناطق فقیرنشین شهرهای بزرگ هشدار داده است که بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به بیماری کووید-19 هستند و بنابراین شستن دست هایشان با صابون در این مناطق اهمیت بیشتری پیدا می کند.

بر اساس برآورد یونیسف، در مناطق جنوب صحرای آفریقا، 63 درصد ساکنان نواحی شهری که حدود 258 میلیون نفر را شامل می شود، به امکانات اولیه برای شستن دست ها دسترسی ندارند.

حدود 47 درصد ساکنان مناطق شهری در آفریقای جنوبی که حدود 18 میلیون نفر را شامل می شود، امکانات لازم برای شستن دست ها در خانه را ندارند.

در جنوب و مرکز آسیا، 22 درصد ساکنان مناطق شهری که 153 میلیون نفر را شامل می شود از دسترسی به امکانات اولیه برای شستن دستها محرومند. برای مثال 50 درصد ساکنان مناطق شهری بنگلادش که حدود 29 میلیون نفر را در بر می گیرد و 20 درصد ساکنان مناطق شهری هند که 91 میلیون نفر را شامل می شود امکانات ضروری برای شستن دستها را در خانه ندارند.

در شرق آسیا، 28 درصد ساکنان مناطق شهری اندونزی که 41 میلیون نفر را شامل می شود و 15 درصد ساکنان مناطق شهری فیلیپین که حدود 7 میلیون نفر را در بر می گیرد از دسترسی به امکانات لازم برای شستن دستها محروم هستند.

یونیسف با انتشار این آمارهای شوکه کننده، از تمامی دولت ها، شرکت ها و سازمان های غیردولتی خواسته است که برای دسترسی ساکنان آسیب پذیر کشورهایشان برای دسترسی به امکانات اولیه برای شستشوی دست ها تلاش کنند.، یورونیوز

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 297

به "میلیاردها نفر امکانات لازم برای شستن دست ها با صابون را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میلیاردها نفر امکانات لازم برای شستن دست ها با صابون را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید