سفرهای دریایی در انتظار ابلاغ محدودیت های نو

به گزارش زنگ قلاب بافی، در حالی که پروتکل های بهداشتی اخیر برای مقابله با امیکرون از ابتدای هفته جاری تصویب شده، به گفته مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی هنوز ابلاغ نشده و اجرای آن در سفرهای دریایی منتظر آن است.

سفرهای دریایی در انتظار ابلاغ محدودیت های نو

در پی شیوع سویه تازه ویروس کرونا به نام امیکرون در کشورهای مختلف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروتکل های تازهی را برای سفرهای خارجی خاطرنشان کرد که در آن لیست کشورها از نظر سویه های جهش یافته بروزرسانی شد و کشورهای مختلف در سه دسته کشورهای ویژه(کشورهای با گردش بالای سویه جهش یافته ویروس کرونا)، کشورهای پرخطر (با شیوع بالای بیماری) و سایر کشورها تقسیم بندی و بر این اساس 68 کشور مشمول ممنوعیت و محدودیت های تازه سفر به ایران شدند.

این پروتکل تازه از ابتدای هفته جاری تصویب و امضا شده است اما به نظر می رسد هنوز برای حوزه حمل ونقل دریایی ارسال نشده و سفرهای دریایی همچنان با پروتکل های قبلی البته با قدری سخگیری بیشتر انجام می گردد.

چنگیز جوادپور، مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به سوالی درباره چگونگی اجرای پروتکل ها و محدودیت های اخیر برای مقابله با سویه تازه کرونا به نام امیکرون، اظهار کرد: تا کنون پروتکل های تازه برای مقابله با شیوع ویروس تازه ویروس کرونا به حوزه دریایی و بنادر ابلاغ نشده است و سفرهای دریایی همچنان بر اساس پروتکل های سابق انجام می گردد.

وی اضافه نمود: با توجه به شیوع سویه تازه ویروس کرونا، سختگیری بیشتری در مبادی ورودی کشور و به ویژه سفرهای دریایی داریم اما به محض ابلاغ مصوبات و ابلاغیه های تازه آن را اجرایی خواهیم کرد.

جوادپور در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا امکانات و تجهیزات لازم برای اجرای پروتکل ها و محدودیت های تازه مانند قرنطینه در بنادر ایران وجود دارد یا خیر؟ ادامه داد: تمام شرایط برای اجرای جزییات پروتکل ها و محدودیت های تازه را در بنادر داریم و پیش از این نیز بسترهایی مانند قرنطینه ایجاد شده است.

وی تاکید نمود: هیچ مسئله ای در این زمینه نداریم. به محض ابلاغ مصوبات تازه، مراحل اجرایی آن را شروع می کنیم و جای نگرانی در این زمینه نیست.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1363

به "سفرهای دریایی در انتظار ابلاغ محدودیت های نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای دریایی در انتظار ابلاغ محدودیت های نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید