سیستم برق اضطراری سایت نطنز امروز راه اندازی شد ، غنی سازی در نطنز متوقف نشده

به گزارش زنگ قلاب بافی، رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه سرنخ های خرابکاری در سایت نطنز پیدا شده است، گفت: سیستم برق اضطراری سایت همین امروز راه اندازی شده و بقیه امور هم پیش خواهد رفت.

سیستم برق اضطراری سایت نطنز امروز راه اندازی شد ، غنی سازی در نطنز متوقف نشده

به گزارش خبرنگاران، علی اکبر صالحی امروز دوشنبه و در حاشیه افتتاح مرکز ملی فناوری های کوانتومی با اشاره به عملیات خرابکاری در سایت شهید احمدی روشن نطنز گفت: دشمن می خواهد یاس و ناامیدی را در دل ملت ما بکارد اما کور خوانده است .

وی افزود: آنها در گزارش های خود گفته اند که فعالیت های هسته ای ما را در نطنز 9 ماه عقب انداخته اند. اما تاکید می کنم بخش قابل توجهی از خرابکاری های دشمن جبران خواهد شد و این کاروان از حرکت بازنخواهد ایستاد.

صالحی بهترین نوع بازدارندگی را حفظ نشاط و روحیه اظهار داشت و با بیان اینکه به دشمن نشان می دهیم که ملت ایران تسلیم ناپذیر است، گفت: سالن مدرن مونتاژ سانتریفیوژ که سری قبل از بین رفت، امروز بخش قابل توجهی از آن را سرپا کرده ایم. ضمن اینکه در دل کوه سالن های بسیار پیشرفته ای را به بهره برداری رساندیم.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: این حادثه قطعا خرابکاری بوده و سیستم های امنیتی ما به ریشه یابی اتفاق اخیر رسیدند. سرنخ ها پیدا شده و سیستم امنیتی این مسئله را با قدرت و قوت پیگیری می کند و خودشان به موقع اطلاع رسانی می کنند.

صالحی با تاکید بر اینکه این گونه کارهای ایذایی به هیچ عنوان ما را متوقف نخواهد کرد، گفت: اهل شعار و گزافه گویی نبودم و نیستم همین امروز سیستم برق اضطراری راه اندازی شده و بقیه امور هم پیش خواهد رفت.

وی افزود: غنی سازی در نطنز متوقف نشده و با قوت جلو می رود البته برخی ماشین هایی که از مدار خارج شده اند باید بازنگری شود. هر اتفاقی که افتاد جبران آن چندین درصد بالاتر بوده است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: راه مقابله ما راه شرافتمندانه علمی و کوشش و کوشش است اما راه آنان زبونانه و خبیثانه است اقدام ما تنها جبران گذشته نیست بلکه جبران گذشته بعلاوه اقدامات دیگر است.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1001

به "سیستم برق اضطراری سایت نطنز امروز راه اندازی شد ، غنی سازی در نطنز متوقف نشده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم برق اضطراری سایت نطنز امروز راه اندازی شد ، غنی سازی در نطنز متوقف نشده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید