طرز تهیه 3 مدل دسر با ماست یخ زده ساده، میوه ای و پای

به گزارش زنگ قلاب بافی، با ماست یخ زده چه دسری درست کنیم؟ شاید برای شما هم جالب باشد، ولی دسرهای خوشمزه و متنوعی را می توانید به عنوان دسر با ماست یخ زده در خانه تهیه کنید و اتفاقا نیازی به استفاده از فر هم ندارید. خیلی ساده و با کمترین هزینه تهیه می شوند و بسیار هم خوشمزه هستند. در این مقاله از در طرز تهیه چند مدل دسر با ماست یخ زده را به شما آموزش خواهیم داد.

طرز تهیه 3 مدل دسر با ماست یخ زده ساده، میوه ای و پای

طرز تهیه دسر ماست یخ زده ساده

مدت زمان آماده سازی مواد: 15 دقیقه

مدت زمان آماده سازی دسر با ماست یخ زده: 4 تا 5 ساعت

مواد لازم برای تهیه دسر ماست یخ زده

ماست چکیده یا پرچرب: 1 لیتر

شکر: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

نمک: 1 قاشق چای خوری

آبلیمو: 1 قاشق غذاخوری (در صورت دلخواه)

شربت با طعم دلخواه: به مقدار دلخواه (اختکمک)

مراحل تهیه دسر ماست یخ زده ساده

برای تهیه دسر ماست یخ زده، می توانید از انواع چاشنی ها و طعم دهنده ها برای خوشمزه تر کردن دسر استفاده کنید. در این روش تهیه، راحت تر و بهتر است که از دستگاه بستنی ساز استفاده کنید ولی اگر در دسترس ندارید، می توانید به روش ساده هم آن را تهیه کنید. در ادامه مراحل تهیه این دسر را بخوانید.

مرحله اول: ماست، شکر و نمک را مخلوط کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه دسر با ماست یخ زده ساده، ماست را از 10 دقیقه قبل در فریزر بگذارید تا کمی یخ بزند یا اینکه از چند ساعت قبل در یخچال بگذارید تا سرد شود. در یک کاسه، نمک، شکر و ماست را بریزید و با قاشق هم بزنید تا دانه های شکر و نمک کاملا در ماست مخلوط و حل شوند. انواع ، ، و را می توانید از فروشگاه های زنجیره ای به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی خریداری کنید.

مرحله دوم: مواد را در بستنی ساز بریزید

بعد از مخلوط کردن مواد، می توانید آبلیمو یا آبمیوه و شربت های مختلف و دلخواه خود را اضافه کنید و دوباره هم بزنید. ظرف ماست را در یخچال بگذارید تا سرد شود و به دمای 7 تا 10 درجه سانتی گراد برسد. سپس آن را در دستگاه بستنی ساز بریزید و 30 دقیقه صبر کنید تا آماده شود. و انواع را می توانید از فروشگاه های به روش خرید حضوری، اینترنتی یا تلفنی، تهیه کنید.

مرحله سوم: دسر ماست را در فریزر بگذارید

اگر دستگاه بستنی ساز ندارید، ظرف دسر را به مدت 30 دقیقه در فریزر بگذارید و بعد بیرون بیاورید و با همزن برقی یا با قاشق هم بزنید تا بافت یخی آن از بین برود. دوباره ظرف را به فریزر برگردانید و هر 1 ساعت یک بار همین کار را انجام بدهید. حدود 4 تا 5 ساعت بعد می توانید دسر ماست یخ زده را سرو کنید. دسر را اسکوپ بزنید، تزیین و میل کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه انواع دسر ماست بستنی

طرز تهیه دسر با ماست میوه ای یخ زده

مدت زمان آماده سازی مواد: 30 دقیقه

مدت زمان آماده سازی دسر با ماست یخ زده میوه ای: 1 ساعت

مواد لازم برای تهیه دسر ماست یخ زده

ماست: 450 گرم

موز حلقه حلقه شده: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

انبه: 3/4 لیوان دسته دار فرانسوی (خرد شده)

آب پرتقال: 1/3 لیوان دسته دار فرانسوی

آبلیمو: 3 قاشق غذاخوری

شیر: 1 و 1/3 لیوان دسته دار فرانسوی

شکر: 3/4 لیوان دسته دار فرانسوی

مراحل تهیه دسر ماست یخ زده با میوه

برای تهیه دسر ماست میوه ای یخ زده، باید مایه دسر را با هم میکس و آماده کنید. سپس آنها را در ظرف بریزید و در فریزر بگذارید تا آماده شود. دسر را به صورت اسکوپ شده می توانید سرو کنید یا با برش های میوه های مختلف، تزیین و بعد میل کنید. برای تهیه دسر، از روش زیر کمک بگیرید.

مرحله اول: مواد دسر را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه دسر با ماست یخ زده و میوه، موز و انبه را پوست بگیرید و خرد کنید. بهتر است از چند ساعت قبل آنها را در فریزر بگذارید تا یخ بزنند. سپس آنها را در مخلوط کن بریزید و شیر را به آن ها اضافه کنید. مواد را مخلوط کنید تا پوره و نرم شوند. برای خرید انواع و ، می توانید از فروشگاه های زنجیره ای به روش تلفنی، حضوری یا اینترنتی اقدام کنید.

مرحله دوم: بقیه مواد دسر را میکس کنید

در ادامه، آبلیمو و آب پرتقال را بیفزایید و وقتی همه مواد کاملا یکدست شدند، مواد را در یک ظرف بریزید و با ماست و شکر ترکیب کنید. بعد از اضافه کردن ماست، بهتر است از همزن برقی استفاده کنید و مواد را بزنید تا کف کند.

مرحله سوم: مواد دسر را در فریزر بگذارید

در آخرین مرحله، اگر دستگاه بستنی ساز دارید، مواد دسر را در آن بریزید و طبق دستورالعمل دسر ماست بستنی یخ زده درست کنید. در غیر این صورت، ظرف را در فریزر بگذارید و روی آن را بپوشانید. حدود 1 ساعت دسر را در فریزر بگذارید تا یخ بزند و بعد آن را با انواع مغزها یا میوه ها تزیین و سرو کنید.

طرز تهیه دسر پای با ماست یخ زده

مدت زمان آماده سازی مواد: 40 دقیقه

مدت زمان آماده سازی دسر پای با ماست یخ رده: 3 تا 4 ساعت

مواد لازم برای تهیه دسر با ماست یخ زده

آلبالو هسته گرفته یا تمشک: 2 لیوان دسته دار فرانسوی

شکر: 2 قاشق چای خوری

بیسکویت شکری: 20 عدد

ماست: 2 لیوان دسته دار فرانسوی

آب پرتقال: 3 قاشق چای خوری

وانیل: 1/4 قاشق چای خوری

مراحل تهیه دسر پای میوه ای با ماست یخ زده

برای تهیه این دسر با ماست یخ زده، نیازی به فر ندارید. کافی است از بیسکویت له شده به عنوان لایه اول یا پایه پای استفاده کنید و بقیه مواد را به ترتیب میکس و به صورت لایه لایه اضافه کنید. با استفاده از دستورالعمل زیر می توانید دسر با ماست یخ زده را به راحتی درست کنید.

مرحله اول: میوه ها را آماده کنید

برای درست کردن این دسر خوشمزه، آلبالوها را بشویید و هسته گیری کنید. می توانید از توت فرنگی، تمشک یا دیگر میوه های دلخواه استفاده کنید. سپس نصف میوه ها را با 1 قاشق چای خوری شکر و 1 قاشق آب پرتقال در مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا یکدست شوند.

مرحله دوم: بیسکویت ها را آماده کنید

بیسکویت ها را در یک پلاستیک زیپ کیپ بریزید و با گوشت کوب بکوبید تا کاملا نرم شوند. بیسکویت های نرم شده را در یک ظرف، به عنوان قالب بریزید و با پشت قاشق آنها را فشار دهید تا به صورت سفت شده، کف ظرف را بپوشانند.

مرحله سوم: مایه میوه را روی بیسکویت بریزید

به عنوان لایه دوم دسر، میوه های پوره شده را روی بیسکویت بریزید و با قاشق صاف کنید تا یک لایه نازک از میوه های پوره شده داشته باشید. برای 5 دقیقه دسر را در فریزر بگذارید. ماست را از یخچال بیرون بیاورید و کنار بگذارید. ظرف را از فریزر خارج کنید و ماست را روی لایه دوم بریزید. ماست را با پشت قاشق صاف کنید.

مرحله چهارم: دسر را در فریزر بگذارید

در این مرحله، وقتی سه لایه از دسر را آماده کردید، روی ظرف را با کیسه فریزر بپوشانید و در فریزر قرار دهید. به مدت 3 تا 4 ساعت صبر کنید تا مواد سفت شوند. سپس لایه رویی دسر را آماده کنید.

مرحله پنجم: دسر را تزیین و سرو کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه دسر پای با ماست یخ زده، بقیه آلبالو (یا میوه های دلخواه) را با باقیمانده شکر، آب پرتقال و وانیل در مخلوط کن، مخلوط کنید. وقتی دسر که خودش را بست، از این مایه برای تزیین روی آن استفاده کنید. دسر پای با ماست یخ زده را به قطعات دلخواه برش بزنید و آن را سرو کنید.

و را می توانید از فروشگاه های زنجیره ای به روش خرید حضوری، اینترنتی یا تلفنی تهیه کنید.

سوالات متداول

ماست یخ زده چیست؟

ماست یخ زده در اصل نوعی بستنی است که در طرز تهیه آن به جای خامه و شیر، (یا در کنار شیر و خامه) از ماست استفاده می شود و ماست، مایه غالب به شمار میرود.

با ماست یخ زده چی درست کنم؟

انواع دسر را می توانید با ماست یخ زده درست کنید. می توانید از ترکیب میوه های دلخواه یا چاشنی هایی مثل آبلیمو یا آب انواع میوه ها و شربت ها استفاده کنید. حتی می توانید دسر پای با ماست یخ زده درست کنید و به صورت یخچالی و ساده، تهیه و سرو کنید.

منبع: افق کوروش
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1672

به "طرز تهیه 3 مدل دسر با ماست یخ زده ساده، میوه ای و پای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه 3 مدل دسر با ماست یخ زده ساده، میوه ای و پای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید