عرضه نرم افزاری برای دسترسی به محتوای موسیقی با استفاده از هوش مصنوعی

به گزارش زنگ قلاب بافی، محققان یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با هدف تهیه مخزنی از انواع موسیقی و موسیقی محلی، اقدام به پیاده سازی نرم افزاری نموده است که به گفته آنها در فاز اول 3 هزار ترک تهیه و در سیستم اندروید قابل نصب است.

عرضه نرم افزاری برای دسترسی به محتوای موسیقی با استفاده از هوش مصنوعی

سیده فاطمه رضوی از محققان این طرح در گفت وگو با زنگ قلاب بافی، زمینه فعالیت این شرکت را در حوزه هوش مصنوعی دانست و گفت: ایده اصلی ما توسعه نرم افزار موسیقی بوده است و در این مطالعات کوشش کردیم که هوش مصنوعی را در صنعت موسیقی کاربردی کنیم.

وی با اشاره به پیاده سازی نرم افزار موسیقی، اظهار کرد: با طراحی این نرم افزار در کوشش هستیم که مخزن جامعی از محتوای صوتی موسیقی تهیه کنیم و در این جهت تمرکز ما تنها موسیقی ملی نیست، بلکه به موسیقی محلی نیز توجه کردیم.

رضوی با تاکید بر اینکه در این پروژه، به جنبه های فرهنگی این حوزه نیز توجه داشتیم، ادامه داد: چرا که کشور دارای قومیت های مختلفی است و برای ما مهم است که آثار موسیقی آنها از بین نرود.

این محقق در مورد استفاده از هوش مصنوعی در این طرح، خاطر نشان کرد: ما با استفاده از فناوری هوش مصنوعی یکسری Play Listهای هوشمندی را تهیه می کنیم، به گونه ای که با استفاده از آن، نرم افزار شخصی سازی شده برای هر کاربر را فراهم کنیم.

وی در این باره شرح داد: در این نرم افزار از یک سیستم توسعه گر استفاده شد تا بر اساس سلایق کاربران که در طی کار با نرم افزار شناسایی می گردد، پیشنهادات مناسب برای دریافت موسیقی ارائه گردد.

وی این نرم افزار را بانک داده موسیقی دانست و یادآور شد: در این نرم افزار در حال حاضر حدود 3 هزار ترک جمع آوری شده که شامل موسیقی سنتی و پاپ می گردد.

رضوی در مورد جمع آوری موسیقی اقوام، گفت: جمع آوری و تهیه موسیقی اقوام کار دشواری است؛ چرا که بانک داده ای از موسیقی ملل نداریم و احتیاج به تشکیل تیمی داریم تا با حضور در شهرهای مختلف، داده های این حوزه را جمع آوری کنیم.

این محقق با بیان اینکه بر این اساس در حال حاضر بانک داده وسیعی از موسیقی محلی در اختیار نداریم، اضافه نمود: ولی در حال حاضر محتوای صوتی بر روی این نرم افزار وجود دارد.

محقق طرح با تاکید بر اینکه تهیه این نرم افزار در مراحل نهایی واقع شده است، اظهار کرد: این نرم افزار در فاز اول برای سیستم عامل اندروید توسعه داده شده است و با انتشار رسمی این نرم افزار در داخل سایت این شرکت قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 80

به "عرضه نرم افزاری برای دسترسی به محتوای موسیقی با استفاده از هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه نرم افزاری برای دسترسی به محتوای موسیقی با استفاده از هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید