لیبی، نیروهای دولت وفاق در آستانه کنترل شهری راهبردی، حمله پهپادی امارات به سرت

به گزارش زنگ قلاب بافی، نیروهای دولت وفاق لیبی اعلام کردند که در آستانه کنترل بر شهر راهبردی ترهونه در 90 کیلومتری جنوبی شرقی شهر طرابلس پایتخت این کشور هستند.

لیبی، نیروهای دولت وفاق در آستانه کنترل شهری راهبردی، حمله پهپادی امارات به سرت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سایت الخلیج آنلاین، مرکز اطلاع رسانی عملیات آتشفشان خشم وابسته به نیروهای دولت وفاق لیبی اظهار داشت: نیروهای حفاظت از ترهونه وابسته به عملیات آتشفشان خشم درحال بیرون راندن شبه نظامیان خلیفه حفتر جنایتکار جنگی از منطقه الداوون در داخل شهر ترهونه هستند.

محمد علی المهدی الشریف رئیس ستاد دولت وفاق لیبی در شهر طرابلس در بیانیه ای اظهار داشت: نیروهای دولت وفاق نزدیک مرکز شهر ترهونه هستند.

از زمان آزادسازی شهر غریان در 100 کیلومتری جنوب شهر طرابلس در 26 ماه ژوئن گذشته از سوی نیروهای دولت وفاق ، ترهونه مرکز اصلی شبه نظامیان حفتر به شمار می رود.

پیشتر دولت وفاق لیبی اظهار داشت که بود که نیروهای دولت وفاق در حال حمله به محل های تمرکز عناصر مسلح حفتر در منطقه سیدی الصید در داخل مرز اداری شهر ترهونه هستند.

شبه نظامیان خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش لیبی از چهارم آوریل گذشته حمله به مقر دولت وفاق در شهر طرابلس را شروع کردند، اما بعد از نبردهای شدید با نیروهای دولت وفاق، در تصرف این شهر ناکام ماندند.

دولت وفاق از سوی جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده است.

حمله پهپادی امارات به نیروهای وفاق در سرت

سخنگوی نیروهای حفاظت و تامین امنیت شهر سرت وابسته به دولت وفاق لیبی اظهار داشت که پنج نفر از این نیروها در حمله پهپادی امارات کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

وی به شبکه الجزیره گفت: این حمله همزمان با استقرار و تحرکات شبه نظامیان حفتر در شرق شهر سرت و به طور معین در منطقه التسعین و العامره برای کوشش جهت پیشروی به سمت این شهر همراه شد.

دو روز پیش نیز نیروهای دولت وفاق لیبی از کشته شدن یکی از عناصر خود و زخمی شدن سه نفر دیگر در حمله پهپادی امارات به غرب شهر سرت اطلاع داده بودند.

اوایل ماه نوامبر گذشته نیز سه نیروی وفاق ملی در حمله پهپادی امارات برای پشتیبانی از شبه نظامیان حفتر زخمی شدند.

درخواست دولت وفاق برای یاری خارجی

دولت وفاق لیبی از پنج کشور برای مقابله با حمله شبه نظامیان حفتر درخواست یاری کرد.

دفتر اطلاع رسانی دولت وفاق گفت: فایز السراج رئیس دولت وفاق به روسای پنج کشور آمریکا، انگلیس، ایتالیا، الجزایر و ترکیه نامه نوشته است.

این دفتر اضافه نمود: السراج از این کشورها خواست تا توافقنامه های همکاری امنیتی را برای مقابله با تجاوز به شهر طرابلس ازسوی گروههای مسلح قانون شکن اجرایی نمایند.

این درخواست یک روز بعد از موافقت دولت وفاق با اجرایی کردن یادداشت همکاری نظامی اخیر با ترکیه مطرح شد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اخیرا از آمادگی خود برای اعزام نیروهایش به لیبی برای حمایت از دولت سراج در صورت درخواست وی اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 33

به "لیبی، نیروهای دولت وفاق در آستانه کنترل شهری راهبردی، حمله پهپادی امارات به سرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، نیروهای دولت وفاق در آستانه کنترل شهری راهبردی، حمله پهپادی امارات به سرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید