کی روش و ارنج آشنا در جام جهانی، اشتباهی که جوانان را از تیم ملی دور کرد

به گزارش زنگ قلاب بافی، کارشناس فوتبال گفت: ارنج تیم ملی نسبت به قبل تغییرات کوچکی داشت چون کی روش با بازیکنانی به جام جهانی می رود که تاکتیک او را اجرا نمایند.

کی روش و ارنج آشنا در جام جهانی، اشتباهی که جوانان را از تیم ملی دور کرد

محمدرضا مهدوی کارشناس فوتبال در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران درباره ارزیابی اش از فهرست تیم ملی فوتبال اظهار کرد: همانطور که پیش بینی نموده بودیم کی روش نفراتی را که با او کار کردند به تیم ملی فوتبال دعوت می نماید چون شناخت خوبی از آنها دارد و بازیکنان هم تاکتیک مدنظر او را می دانند و خواسته هایش را اجرا می نمایند.

او ادامه داد: شاکله و ارنج تیم ملی فوتبال همان قبلی با تغییرات کوچک است. فقط چند نفر از اعضای تیم ملی تازه و مابقی شاگردان کی روش هستند.

مهدوی درباره اینکه چه بازیکنانی جایشان در تیم ملی فوتبال خالی است، گفت: بازیکنان جوان و مستعد در کشورمان وجود دارند که استحقاق دعوت به تیم ملی فوتبال را دارند اما متاسفانه شرایط فوتبال و اشتباهات مدیریتی باعث شد که این بازیکنان از تیم ملی دور بمانند. در حال حاضر تیم ملی فوتبال ما جایی برای جوانان مستعد ندارد تا آنها در کنار باتجربه ها فرصت داشته باشند تا توانایی خود را نشان بدهند.

او درباره اینکه بیشتر بازیکنان تیم ملی فوتبال سنشان بالا رفته است، بیان نمود: اگر قرار بود تغییراتی در ترکیب تیم ملی صورت بگیرد و میانگین سنی بازیکنان پایین بیاید باید زمانی که تیم ملی فوتبال به جام جهانی صعود کرد اتفاق می افتاد تا بازیکنان جوان و با استعداد لیگ برتر فوتبال در بازی های محبت آمیز محک جدی بخورند.

کارشناس فوتبال درباره بازگشت کی روش به تیم ملی فوتبال گفت: کی روش امتحانش را پس داده و مربی بزرگی است. او در ایران سابقه خوبی دارد و فقط در مسابقات جام ملت های آسیا عملکرد ضعیفی داشت. البته او نقطه تاریک هم در کارنامه اش دارد. به نظرم یک اندازه رفتار غیرحرفه ای با اسکوچیچ صورت گرفت و محترمانه مربی را بدرقه نکردند.

مهدوی توضیح داد: کی روش میخواهد از تجربیات بازیکنانی همچون طارمی و آزمون در خط حمله استفاده کند تا تیم ملی فوتبال در جام جهانی شگفتی ساز گردد. کی روش از سیستم دفاعی استفاده می نماید و او می گوید که تیم ملی با تمام قوا دفاع کند .اگر شانسی وجود داشت بازیکنان ضد حمله را در دستور کار قرار بدهند. بازی با تیم های انگلیس و آمریکا در جام جهانی سخت است، اما بازی با ولز سخت تر است چرا که این تیم با سبک انگلیس بازی می نماید.

او درباره پیش بینی اش از نتایج تیم ملی فوتبال در جام جهانی قطر گفت: امیدوارم ملی پوشان بازی روان و تماشاگر پسندی ارائه بدهند، در جام جهانی شگفتی ساز شوند و فوتبال در خور و شایسته ایران انجام بدهند.

خبرنگاران ورزشی فوتبال و فوتسال

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 شهریور 1401 بروزرسانی: 29 شهریور 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1558

به "کی روش و ارنج آشنا در جام جهانی، اشتباهی که جوانان را از تیم ملی دور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش و ارنج آشنا در جام جهانی، اشتباهی که جوانان را از تیم ملی دور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید