پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 18 آذر 1400

به گزارش زنگ قلاب بافی، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده هوای تهران نسبتا آفتابی پیش بینی می گردد. فردا 18 آذر ماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط قرمز خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 18 آذر 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی حدبیشتر و حداقل دما در تهران 14 و 5 درجه است.

امروز آسمان تهران تا حدودی ابری است و دمای امروز تهران در طول شب از چهارده درجه به مرور و در طول روز به پنج درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حدبیشتر دما 16 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (18 آذر ماه) غالبا آفتابی با حداقل دمای 8 و حدبیشتر دمای 16 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (19 آذرماه) تا حدودی آفتابی با حداقل دمای 5 و حدبیشتر دمای 17 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (20 آذرماه) با حداقل دمای 5 درجه و با حدبیشتر دمای 14 درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

میانگین 24 ساعت گذشته کیفیت هوا تا ساعت 8 صبح، با شاخص 132 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس واقع شده است.

آلودگی هوا این روز ها موجی تازه را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا نیز در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نیز حاکی از آن است که صبح امروز (17 آذرماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (18 آذر ماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (18 آذر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

از اواخر وقت امروز (17آذر) سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می گردد و سبب بارش باران و برف، وزش باد شدید موقت و کاهش نسبی دما در بخش هایی از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی کردستان و کرمانشاه خواهد شد.

این سامانه روز پنجشنبه (18آذر) علاوه بر منطقه ها مذکور، استان های اردبیل زنجان قزوین، همدان، البرز و ارتفاعات استان تهران را نیز درگیر خواهد نمود.

امروز جوی آرام و پایدار در بیشتر نقاط کشور همراه با تداوم آلودگی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1379

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 18 آذر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 18 آذر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید