چرا افراد غیرسیگاری دچار بیماری ریوی می شوند؟

به گزارش زنگ قلاب بافی، نتایج آزمایشات جدید نشان می دهد که چرا افراد غی سیگاری نیز به بیماری شدید ریوی دچار می شوند؟

چرا افراد غیرسیگاری دچار بیماری ریوی می شوند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بیماری مزمن انسدادی ریه اغلب در نتیجه استعمال سیگار بوجود می آید اما اکنون این پرسش مطرح است که چرا حدود یک سوم از تمامی موارد ابتلا به این بیماری در میان افرادی است که سابقه استعمال سیگار ندارند؟

به تازگی گروهی از محققان به پاسخ این پرسش دست پیدا کرده و اظهار داشتند: خطر ابتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه در افراد غیر سیگاری با چگونگی شکل گیری ریه این افراد در سال های نخست زندگی ارتباط دارد.

این بیماری که چهارمین عامل مرگ در میان مردم آمریکاست موجب انسداد مجاری هوا و مسائل تنفسی شده و باعث می شود فعالیت های روزمره فرد محدود شود.

از گذشته این باور وجود داشت که استعمال سیگار و آلودگی هوا از عوامل اصلی ابتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه است اما با وجود کاهش میزان مصرف سیگار و آلودگی هوا در آمریکا فرایند ابتلا به این بیماری ادامه داشته و حدود 30 درصد از مبتلایان به بیماری مزمن انسدادی ریه سابقه استعمال سیگار نداشته اند.

به گزارش ژاپن تودی، در این بررسی محققان آمریکایی به ارزیابی شرایط سلامت ریه 6500 فرد بزرگسال سیگاری و غیر سیگاری، مبتلایان به این بیماری و افراد سالم پرداختند. به گفته محققان احتمال ابتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه در افرادی با مجرای تنفسی باریک نسبت به افرادی با مجرای تنفسی طبیعی و بزرگ بیشتر بوده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 476

به "چرا افراد غیرسیگاری دچار بیماری ریوی می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا افراد غیرسیگاری دچار بیماری ریوی می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید