گفت وگوی وزیران خارجه آمریکا و ایرلند درباره برجام

به گزارش زنگ قلاب بافی، ایسنا نوشت: وزیران امورخارجه آمریکا و ایرلند در ملاقات با یکدیگر درباره شرایط مذاکرات وین بر سر احیای برجام رایزنی کردند.

گفت وگوی وزیران خارجه آمریکا و ایرلند درباره برجام

آنتونی بن وزیر امورخارجه آمریکا که به اروپا سفر نموده است دوشنبه شب با وزیر امورخارجه ایرلند دیدار کرد.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، بن در دیدار با همتای ایرلندی خود درباره شرایط مذاکرات احیای برجام، نقش ایرلند به عنوان یکی از اعضای غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل و دیگر اولویت های دو کشور در عرصه سیاست خارجی گفت وگو کرد.

دو طرف همچنین در این دیدار، روابط مستحکم میان آمریکا و ایرلند را مورد تاکید قرار دادند.

به گزارش ایسنا، پنجمین دور نشست کمیسیون مشترک برجام روز سه شنبه (امروز) به صورت حضوری در وین برگزار می گردد.

این نشست در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارتحانه های امورخارجه ایران و گروه 1+4 برگزار خواهد شد.

ریاست این نشست بر عهده انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود. سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران هم ریاست هیات ایرانی را بر عهده خواهد داشت.

شرکت کنندگان قرار است به رایزنی ها پیرامون بازگشت محتمل آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق ادامه دهند.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز دوشنبه در پاسخ به سوالی در ارتباط با مذاکرات وین تأکید کرد: در خصوص گفت وگوهای فنی وین پیشرفت های قابل توجهی انجام شده و هنوز فکر می کنیم تفاهم در دسترس است و آنچه هم باقی مانده براساس دستورالعمل های اعلامی به وزارت خارجه، باید مورد دقت و پیگیری قرار بگیرد.

خطیب زاده ادامه داد: اگر تصمیم سیاسی در واشنگتن اتخاذ گردد که از ادبیات، رفتار و منش دولت قبل ایالات متحده و کمپین شکست خورده فشار حداکثری فاصله گرفته گردد، در خصوص آنچه که باقی مانده به راحتی می توان به نتیجه رسید.

سخنگوی وزارت خارجه تأکید کرد: اروپایی ها و آمریکایی ها فراموش نکنند که اگر برجام امروز زنده است این موضوع به خاطر صبر راهبردی و اقدامات با تدبیر ایران است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1103

به "گفت وگوی وزیران خارجه آمریکا و ایرلند درباره برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی وزیران خارجه آمریکا و ایرلند درباره برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید