یارانه عید قربان صحت دارد؟

به گزارش زنگ قلاب بافی، تجارت نیوز نوشت: یارانه جاماندگان و معترضان همچنان با گذشت بیش از 50 روز، قابل برداشت نیست. رئیس جمهور نهایتا هفته گذشته دستور داد که تکلیف یارانه جاماندگان تعیین گردد و حالا این احتمال وجود دارد که این یارانه عید قربان واریز گردد.

یارانه عید قربان صحت دارد؟

بر اساس شواهد و اظهارات مقامات دولتی قرار نیست در روز عید قربان سال جاری یارانه نوی به حساب مردم واریز گردد. اما ممکن است در این تاریخ دو گروه مشمول یارانه شوند.

دو گروه از مشمولان یارانه عید قربان

اولین گروه 9 دهک درآمدی هستند که در دو ماه گذشته بیستم هر ماه یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی را دریافت نموده اند. یارانه نقدی تیر ماه احتمالا به روال دو ماه گذشته در تاریخ بیستم تیر ماه واریز می گردد. عید قربان هم در همین تاریخ قرار گرفته است.

گروه دومی که احتمالا یارانه دریافت می نمایند، جاماندگان و معترضانی هستند که در اردیبهشت و خرداد سال جاری یارانه نقدی دریافت نکردند. 26 اردیبهشت ماه یعنی حدود 50 روز قبل، یارلنه نقدی برای این گروه واریز شد. اما هنوز قابل برداشت نیست.

ابراهیم رئیسی در برنامه تلویزیونی دستور داد حساب این گروه ظرف دو هفته آینده تعیین گردد و یارانه این گروه از معترضان قبل از واریز یارانه تیر ماه قابل برداشت گردد.

با توجه به اینکه تنها یک هفته تا واریز دور سوم یارانه 300 و 400 هزار تومانی به جای مانده است، انتطار می رود که سازمان هدفمندی یارانه ها و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تکلیف این گروه را در این هفته تعیین نمایند و یارانه این گروه هم نهایتا تا قبل از عید قربان و یا همزمان با عید قربان واریز گردد.

بر این اساس باید گفت قرار نیست دولت مانند بهمن 1400 و نوروز 1401 یارانه نوی تحت عنوان یارانه عید قربان واریز کند. بلکه مساله این است که واریز سومین مرحله یاری معیشتی 9 دهک اول و جاماندگان با عید قربان همزمان است.

چند نفر مشمول یارانه نو می شوند؟

به گزارش سازمان هدفمندی، حدود دو میلیون و 500 هزار نفر به عدم دریافت یاری معیشتی دولت اعتراض نموده اند که از این تعداد، دو میلیون و 200 هزار نفر وارد فهرست نو یارانه بگیران شده اند و تنها 300 هزار نفر از فهرست خط خورده اند.

چند روز قبل روز، سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها خاطرنشان کرد نتیجه آنالیز گروه اول ثبت نام نمایندگان یارانه ها تعیین شده است. این گروه شامل دو میلیون و 500 هزار نفر بودند که از این تعداد حدود دو میلیون و 200 هزار نفر مشمول دریافت یارانه شناخته شدند.

بر این اساس کلیه افرادی که به عدم دریافت یارانه های نو اعتراض نموده بودند مشمول این حمایت نقدی دولت می شوند و تنها 300 هزار نفر از معترضان از فهرست نو خط می خورند.

حالا بسیاری از معترضان می توانند امیدوار باشند که مشمول حمایت دولت می شوند، اما هنوز تعیین نیست زمان دقیق برداشت یارانه ها چه زمانی است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1517

به "یارانه عید قربان صحت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه عید قربان صحت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید