یک میلیارد تومان، فقط برای شمع و کوئل این ماشین، عکس

به گزارش زنگ قلاب بافی، دیجیاتو نوشت: شکی در این نیست که نگهداری از یک ابرخودروی میلیون دلاری هزینه بسیار زیادی را طلب می نماید، اما بوگاتی ویرون در این زمینه رکوردشکن است.

یک میلیارد تومان، فقط برای شمع و کوئل این ماشین، عکس

آیا می توانید حدس بزنید که تعویض شمع برای ابرخودرویی مثل بوگاتی ویرون چقدر آب می خورد؟ به تازگی یکی از کاربران ردیت با انتشار پستی به این موضوع و به بعضی هزینه های دیگر اشاره نموده است که نگاهی به آن خالی از لطف نیست.

این کاربر که ظاهراً مالک بوگاتی ویرون است، ادعا می نماید دو سیلندر شماره 13 و 16 در سرعت بالای 225 کیلومتر جرقه زنی مناسبی نداشته اند. به همین دلیل وی با مراجعه به یک تعمیرگاه شمع و کوئل را تعویض نموده است. این فرد می گوید هر پک کوئل برای وی 730 دلار هزینه داشته و یک ماه طول کشیده تا آن ها به دستش برسند. جالب اینکه وی با تمجید از کیفیت بسته بندی، آن را همتراز با کیفیت بوگاتی ویرون می داند!

شمع های بوگاتی ویرون تفاوت چندانی با شمع های 18 دلاری سایر محصولات گروه فولکس واگن ندارند، اما از آنجایی که شمع های این ابرخودرو حامل نشان بوگاتی هستند، با قیمت 170 دلار به فروش می رسند؛ یعنی حدوداً ده برابر گران تر! نکته تأمل برانگیز اینکه با وجود چنین ارقامی، هزینه نهایی تعویض شمع و کوئل به 20 هزار دلار رسیده است!

پیچیدگی بوگاتی ویرون و احتیاج به دستمزد فراوان!

شاید بدانید دسترسی به موتور ویرون و تعویض قطعات با سختی های بسیار زیادی همراه است و باید پنل های بدنه با دقتی بالا از جای خود خارج شوند. به طور خلاصه باید گفت به جز سپر عقب، لازم است سایر پنل ها باز شوند. ازاین رو درصورت خرابی و احتیاج به تعویض قطعه، بخش قابل توجهی از هزینه های موجود به دستمزد اختصاص پیدا می نماید.

پس از بازکردن پنل ها، فرایندهای تعمیر یا تعویض بازهم کار ساده ای نیست و برای دسترسی به کوئل و شمع ، باید سایر قطعات را از جای خود خارج کرد. علاوه براین، باید گفت به علت پیچیدگی موتور ویرون، تکنسین ها باید با دقتی فوق العاده زیاد نسبت به تعویض شمع، کوئل یا هر قطعه دیگر اقدام نمایند.

ذکر این نکته لازم است که تعویض شمع و کوئل بوگاتی ویرون احتیاجمند 40 الی 50 ساعت زمان است، اما تکنسین بوگاتی ویرون موردبحث در 35 ساعت پروژه را جمع نموده است!

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1402 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1659

به "یک میلیارد تومان، فقط برای شمع و کوئل این ماشین، عکس" امتیاز دهید

1 کاربر به "یک میلیارد تومان، فقط برای شمع و کوئل این ماشین، عکس" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک میلیارد تومان، فقط برای شمع و کوئل این ماشین، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید