آلودگی هوا مدارس تهران را 7 روز تعطیل کرد، احتمال تعطیلی روز سه شنبه 26 آذر

به گزارش زنگ قلاب بافی، با توجه به آلودگی هوای تهران و تداوم آن، احتمال تعطیلی مدارس در روز سه شنبه 26 آذر ماه نیز وجود دارد.

آلودگی هوا مدارس تهران را 7 روز تعطیل کرد، احتمال تعطیلی روز سه شنبه 26 آذر

به گزارش خبرنگار ، در سال های گذشته مدارس به علت بارش برف شدید و برودت دما تعطیل می شدند، اما چند سالی که آلودگی هوا جای برف و سرما را گرفته است.

یکی از مسائل اکنون کلانشهر ها افزایش ذرات آلاینده در هوا است که مسئولین برای کاهش این آلاینده ها راه حل ها و اقداماتی را انجام داده اند، اما تا به امروز به نتیجه مطلوبی نرسیده اند.

لازم به ذکر است که در نیمه دوم امسال به دلیل کاهش کیفیت هوا و وارونگی دما آلودگی هوا نیز افزایش می یابد.

لازم به ذکر است که تشدید ذرات آلاینده ها در کلانشهر ها از جمله شهر تهران به گونه ای است که از ابتدای سال تحصیلی تا به امروز مدارس تهران 7 روز تعطیل شدند، این در صورتی است که مسئولین شهری در آذرماه امسال 5 روز مدارس را تعطیل کردند.

مهرماه امسال، تنها ماه نیمه دوم امسال بود که مدارس به دلیل آلودگی هوا تعطیل نشدند و این هم به علت بارش باران و برف و وزش باد در تهران بود که منجر شده بود که هوای تهران به شرایط اضطرار نرسد، اما در دو ماه بعدی نیمه دوم سال ورق بر می گردد و تهران با تداوم آلودگی هوا رو به رو می گردد.

لازم به ذکر است که آلودگی هوا در تهران در هفته جاری به صورتی شده است که از ابتدای این هفته مدارس تهران دو روز به صورت متوالی تعطیل شد، اما با تدوام آلودگی احتمال تعطیلی مدارس در روز سه شنبه 26 آذر ماه نیز وجود دارد.

این موضوع را باید در نظر گرفت که با تعطیلی مدارس نظام آموزش نیز مختل می گردد، اما آیا تعطیلی مدارس راه حل مناسبی برای کاهش ذرات آلودگی هوا در تهران است؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 18

به "آلودگی هوا مدارس تهران را 7 روز تعطیل کرد، احتمال تعطیلی روز سه شنبه 26 آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوا مدارس تهران را 7 روز تعطیل کرد، احتمال تعطیلی روز سه شنبه 26 آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید