این درد حمله قلبی است یا ورم معده!

به گزارش زنگ قلاب بافی، ممکن است به نظر برسد که ورم معده بعد از زیاده روی در خوردن غذا و نوشیدنی بیش از اندازه رخ می دهد، اما در واقع می تواند نشانه ای از نارسایی قلبی هم باشد.

این درد حمله قلبی است یا ورم معده!

تنگی نفس، احساس سنگینی در قفسه سینه، درد در بازو یا شانه، مردم می دانند که باید مراقب این علائم کلاسیک حمله قلبی باشند. اما سایر نشانه های مسائل قلبی می توانند به روش های شگفت انگیزی آشکار شوند به ویژه به شکل مشکل معده. در این مطلب از خبرنگاران به بررسی ارتباط ناراحتی معده و بیماری قلبی می پردازیم.

3 نشانه در معده که می گوید قلب شما مشکل دارد

در ادامه به سه نشانه که ممکن است در معده بروز کند، اما در حقیقت نشانه وجود عارضه قلبی است اشاره می گردد:

سوزش سر معده می تواند به معنای ناراحتی قلبی باشد

بسکمک از افراد با احساس سوزش سر معده آشنا هستند؛ احساس سوزش در قفسه سینه یا معده که گاهی با رفلکس اسید همراه است. بسکمک از عوامل می توانند باعث سوزش سر معده شوند، مانند خوردن غذاهای چرب یا تند، خوابیدن در موقعیت های خاص و خوردن میان وعده در اواخر شب که زمانی رخ می دهد که اسید در دستگاه گوارش راه خود را به مری پیدا می کند. با این وجود، ممکن است احساسی مشابه همین حالت زمانی رخ دهد که فردی مسائل قلبی را تجربه می کند.

جریان ناکافی خون به قلب می تواند منجر به درد قفسه سینه گردد که مشابه ناراحتی ناشی از سوء هاضمه است. بنابراین، چگونه می توانید تفاوت بین سوزش معده و ناراحتی قلبی را تشخیص دهید؟ انجمن قلب آمریکا توضیح می دهد که درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی بیش از چند دقیقه به طول می انجامد یا از بین می رود و باز می گردد. علاوه بر این، می تواند مانند فشار ناراحت کننده، فشردن، پر بودن یا درد احساس گردد.

ورم ممکن است با سلامت قلب مرتبط باشد

ممکن است به نظر برسد که ورم معده بعد از زیاده روی در خوردن غذا و نوشیدنی بیش از اندازه رخ می دهد، اما در واقع می تواند نشانه ای از نارسایی قلبی باشد. نارسایی احتقانی قلب (CHF) می تواند باعث تجمع خون در قفسه سینه گردد که سپس به معده نفوذ می کند. نتیجه این جمع آوری مایعات ممکن است یک شکم متورم باشد.

هنگامی که تورم معده همراه با علائم دیگر (از جمله خس خس سینه، تنگی نفس، تورم در پاها و ضربان قلب نامنظم) رخ می دهد ممکن است نشانه ای از نارسایی قلبی باشد.

سخت بودن تشخیص مشکل معده از عارضه قلبی

آیا این مشکل قلبی، مسمومیت غذایی یا مسئله ای در معده است؟ گاهی اوقات علائم ممکن است غیر قابل تشخیص به نظر برسند. تهوع و استفراغ می توانند در طول حمله قلبی به دلیل کاهش عملکرد قلب و آزاد شدن متابولیت ها به دلیل خون رسانی ناکافی رخ دهند.

علائم یک مشکل احتمالی قلبی می تواند شامل ناراحتی قفسه سینه، حالت تهوع، سوزش معده، درد معده و سرگیجه باشد، اما محدود به آن نمی گردد. از سوی دیگر، علائم یک مشکل گوارشی در معده یا بیماری های مرتبط با غذا مانند مسمومیت غذایی، می توانند مشابه باشند، زیرا این مسائل ممکن است منجر به حالت تهوع، استفراغ، اسهال و سوزش معده شوند.

برخی از علائم می توانند به شما کمک کنند تا تفاوت را تشخیص دهید: مسائل مربوط به قلب بر خلاف بیماری های مرتبط با غذا ممکن است شامل بی حسی یا درد قفسه سینه باشند که می توانند به بازوها، پاها یا ناحیه گردن، فک و گلو توسعه یابند.

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می کنیم مطلب شایع ترین بیماری بالای 50 سال چیست؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 10 تیر 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1496

به "این درد حمله قلبی است یا ورم معده!" امتیاز دهید

1 کاربر به "این درد حمله قلبی است یا ورم معده!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این درد حمله قلبی است یا ورم معده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید